کد خبر:74397
پ
توطئه رسانه‌ای
معاون رئیس جمهور در امور مجلس:

شکست توطئه رسانه‌ای

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با بیان اینکه دشمنان به دنبال شکل دادن اعتراضات گسترده در کشور و القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی بودند از شکست این توطئه رسانه‌ای با تدابیر اتخاذ شده خبر داد.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با بیان اینکه دشمنان به دنبال شکل دادن اعتراضات گسترده در کشور و القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی بودند از شکست این توطئه رسانه‌ای با تدابیر اتخاذ شده خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس، در دیدار با نخبگان استان کردستان اظهار داشت:

بر اساس قانون اساسی که مهمترین سند کشور و میثاق ملی است، اداره کشور بر اساس آرای عمومی صورت می‌گیرد و نظام دموکراسی کشور بر اساس انتخابات پایه گذاری شده است.

 

*** انتخابات از برکات انقلاب اسلامی

 

وی افزود: انتخابات از برکات انقلاب اسلامی است که به مردم اجازه می‌دهد در سرنوشت سیاسی خود تأثیرگذار باشند و بنابراین رأی مردم به روحانی رأی معناداری بود.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با اشاره به توطئه رسانه‌ای دشمنان عنوان کرد: مردم پای صندوق‌های رأی اراده خود را ابراز کرده و به عقلانیت و تدبیر و جلوگیری از ایران هراسی رأی دادند.

وی به دوران پیش از ریاست جمهوری روحانی اشاره کرد و ادامه داد: در این دوره قطعنامه‌های متعددی علیه ایران صادر شد که هنوز هم آثار حقوقی آن قابل مشاهده است که با تدبیر و مدیریت رئیس‌جمهور و تلاش تیم مذاکره کننده و حمایت مردم و همچنین حمایت‌های رهبری قطعنامه‌ای صادر شد که آثار قطعنامه‌های پیشین را از سر ایران برداشت.

 

*** بدعهدی آمریکا در برجام

 

وی با اشاره به نبرد اقتصادی بوسیله توطئه رسانه‌ای در مورد بدعهدی آمریکا در برجام، گفت: گرچه با این بدعهدی با تحریم‌های ظالمانه مواجه شدیم اما امروز ایران هراسی وجود ندارد و ایرانیان را مردمی نه جنگ طلب بلکه صلح جو می‌شناسند.

امیری، با اشاره به اینکه بدعهدی آمریکا تنها با ایران نبوده و با همه شرکای خود این کار را کرده‌اند، خاطرنشان کرد: با این وجود برجام کماکان آثار حقوقی خود را دارد ولو اینکه تحریم‌های امروز با تحریم‌های سازمان ملل متفاوت است.

 

*** کشور درگیر یک نبرد اقتصادی بوسیله توطئه رسانه‌ای

 

وی کشور را درگیر یک نبرد اقتصادی بوسیله توطئه رسانه‌ای دانست و افزود: گرچه در این نبرد هزینه زیادی باید پرداخت اما این هزینه‌ها در راستای حفظ استقلال سیاسی کشور است.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس عنوان کرد: دشمنان به دنبال شکل دادن اعتراضات گسترده در کشور و القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی بودند که خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده و هوشیاری مردم این توطئه رسانه‌ای شکست خورد.

وی با اشاره به اینکه دشمن در حال حاضر نیز به دنبال سوءاستفاده از رخنه اقتصادی است، اعلام کرد:

در تلاشیم تا از این وضعیت عبور کنیم.

 

*** مهمترین مؤلفه قدرت ملی داشتن وحدت است

 

امیری مهمترین مؤلفه قدرت ملی را داشتن وحدت، انسجام و اتحاد ملی در برابر توطئه رسانه‌ای دانست و گفت:

آنچه پس از ۴۰ سال انقلاب اسلامی ایران را سرپا نگه داشته و از بحران‌های مختلف عبور داده است وحدت است و با وجود اعتماد و وحدت ملی از بحران‌های کنونی هم عبور خواهیم کرد.

امیری شایسته سالاری را از خواسته‌ها و عقاید برجسته رئیس‌جمهور عنوان کرد و گفت: روحانی تنگ نظری‌ها را قبول ندارد و نسبت به بکارگیری اقوام و مذاهب مختلف و زنان نیز اعتقاد جدی دارد.

امیری با اشاره به اینکه دولت از عقب ماندگی‌های تاریخی کردستان بی اطلاع نیست، تاکید کرد: رئیس‌جمهوری همواره بر رساندن شاخص‌های توسعه کردستان با استان‌های هم سطح تاکید داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس پس از شنیدن سخنان نخبگان و برگزیدگان استان، در پایان اعلام کرد:

که نتایج را پس از بررسی به استاندار کردستان اعلام خواهد کرد تا به اطلاع مردم استان برسد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه