کد خبر:74642
پ
سفارت کشورمان در لندن

بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در سفارت ایران در لندن

در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، در نشستی با حضور فرهیختگان و متفکران ایرانی و انگلیسی در سفارت کشورمان در لندن، ریشه‌های عمیق تاریخی و ‌دستاوردهای انقلاب اسلامی تبیین شد.

در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، در نشستی با حضور فرهیختگان و متفکران ایرانی و انگلیسی در سفارت کشورمان در لندن، ریشه‌های عمیق تاریخی و ‌دستاوردهای انقلاب اسلامی تبیین شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یک پژوهشگر و محقق کشورمان در مراسم بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: که اسناد محرمانه بریتانیا اثبات می‌کنند که دستگاه سیاست خارجی انگلیس به هیچ وجه پیش بینی وقوع انقلاب را نداشت.

مجید تفرشی افزود: از شاه حمایت کامل کرده و ضمن جذب سرمایه ایران و فروش تسلیحات، با انتقادات بین‌المللی از نقض حقوق بشر رژیم شاه مخالفت هم می‌کرد.

 

*** بهره‌گیری از ادبیات غنی ایران

 

استیفنسن، از رهبران موسیقی کلاسیک نیز در این مراسم اظهار کرد:

موسیقی ایران منابع کشف نشده‌ای برای خلق آثار بدیع در سطح موسیقی جهان در اختیار دارد.

از موسیقی‌دان کلاسیک بهره‌گیری از ادبیات غنی ایران و امکان اجرای آثار فاخر موسیقی در اماکن تاریخی مانند گنبد «سلطانیه» که اخیراً اجرا شد را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت:

می‌تواند باب مکاشفات جدیدی را در موسیقی جهان باز کند.

هم‌چنین خانم اما نواز، مدیر شرکت حقوقی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اظهار کرد:

شرکت‌های کوچک و متوسط انگلیسی، اروپایی با توجه به ظرفیت بالای اقتصاد ایران انگیزه برای مقابله با تحریم‌ها دارند.

تحریم‌ها فقط از سوی آمریکاست و شرکت‌های غیر آمریکایی مجبور به اجرای تحریم آمریکا نیستند و راه‌حل‌های حقوقی، فنی برای مقابله با تحریم‌ها هم وجود دارند.

 

*** دستاوردهای انقلاب اسلامی

 

دکتر امیر حسینی محقق فوق دکترای هوش مصنوعی از دیگر سخنرانان این مراسم گفت:

آمارهای جهانی علمی و تحقیقاتی نشان می‌دهند که ایران پس از انقلاب به پیشرفت‌های مهمی در حوزه‌های مختلف علوم و فناوری به ویژه هسته‌ای، علوم فضایی، ماهواره و علوم زیستی دست یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این محقق هوش مصنوعی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در پایان اظهار داشت: هدف گذاری ایران، فرستادن اولین انسان به فضا در سال ۲۰۲۵ است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید