کد خبر:75166
پ
وزیر-صمت-۱-۳۰۰x180
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

تولید روزانه خودرو افزایش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش تولید روزانه خودرو در کشور این اتفاق را خبر خوبی برای مصرف‌کنندگان و جامعه صنعت خودرویی کشور دانست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش تولید روزانه خودرو در کشور این اتفاق را خبر خوبی برای مصرف‌کنندگان و جامعه صنعت خودرویی کشور دانست.

 

*** رفع مشکلات صنعت خودرو کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در جمع مدیران معاونت امور صنایع ضمن یادآوری شرایط خاص کشور، بر نقش اراده و خواست مدیران و مسئولین در عبور از شرایط فعلی و بهبود اوضاع تاکید کرده و با اشاره به مسائل ایجاد شده در صنعت خودرو گفت:

 
با توجه به گستردگی موضوعات مطرح در صنعت خودرو رفع مشکلات این بخش در سرفصل برنامه‌های وزارت صنعت قرار گرفت که با تلاش مستمر معاونت امور صنایع و دستورات مساعد ریاست محترم جمهور در این بخش، با تعیین شدن تکالیف خودروسازان برای ایفای تعهدات خود به مشتریان، موضوع به خوبی مدیریت شد.
 
رضا رحمانی افزود :در این راستا تولید خودرو افزایش یافته است که خبر خوبی برای مصرف‌کنندگان و جامعه صنعت خودرو می‌باشد.
 
 

*** ضرورت نظارت دفاتر تخصصی بر فرآیند انجام امور ثبت سفارشات

 
 
وزیر صنعت، معدن وتجارت با تاکید بر نظارت دفاتر تخصصی در زمینه فرآیند انجام امور ثبت سفارشات در استان‌ها و رفع مسایل موجود در این بخش گفت:
 
شاه بیت اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت صیانت از تولید و حفظ شرایط موجود با وجود مشکلات پیش آمده می‌باشد و در این شرایط معاونت امور صنایع به دلیل گستردگی حوزه وظایف، از نقش تعیین کننده‌ای برخوردار است.
 
 

*** ضرورت تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی

 
 
رحمانی با اشاره به ضرورت تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی، واقعی‌سازی نیاز این واحدها در کلیه زمینه‌ها به ویژه در حوزه محصولات پتروشیمی را یاد‌آوری کرده و افزود:
 
از ابزارهای نظارتی برای پایش وضعیت مصرف مواد اولیه واحدهای تولیدی استفاده کرده و با بروز رسانی اطلاعات در سامانه بهین‌یاب، تثبیت فرآیند تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی به میزان نیاز واقعی را تضمین نمائید.
 
در ادامه جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش تولید روزانه خودرو و اهمیت طرح تبادل در دست اجرا برای برقراری دسترسی به اطلاعات مصرف نهاده های انرژی واحدهای تولیدی گفت:
 
با در اختیار داشتن اطلاعات مرتبط با مصرف آب، برق و گاز هر واحد تولیدی، امکان پایش واقعی وضعیت عملکرد شرکت‌ها و تصمیم‌گیری در خصوص دسترسی واحد ها به مواد اولیه مهیا خواهد شد.
 
 

*** عزم معاونت امور صنایع بر همراهی با واحدهای تولیدی است

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور صنایع نیز در این جلسه که با حضور صادق نجفی مشاور ویژه وزیر و زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، ضمن قدردانی از رویکرد وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در حمایت و پشتیبانی از تصمیمات اتخاذ شده، بر عزم معاونت امور صنایع در همراهی با واحد های تولیدی کل کشور جهت گذر از شرایط خاص کنونی تاکید کرده و ایجاد هر گونه اخلال در روند دسترسی این دسته از واحد های تولیدی به مواد اولیه و نیازمندی ها را غیر قابل اغماض دانست.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید