کد خبر:75418
پ
ثبت اختراع

ایران در جرگه برترین‌های جهان در حوزه ثبت اختراع

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارتقاء هر ساله ایران و از قرار گرفتن در جرگه برترین‌های جهان در حوزه ثبت اختراع خبر داد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارتقاء هر ساله ایران و از قرار گرفتن در جرگه برترین‌های جهان در حوزه ثبت اختراع خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم کانون پتنت و ثبت اختراع در سال جاری گشایش آکادمی آموزش است.

 

*** ایران در فهرست برترین‌های جهان در حوزه ثبت اختراع

 

آکادمی که از زمان افتتاح تا کنون فعال وارد میدان شده تا خدمات با کیفیت هرچه بیشتر به مخترعان ایرانی ارائه شود. همچنین کانون برای توسعه فعالیت‌های خود دفاتر مالکیت فکری را در دانشگاه‌ها راه اندازی کرده است و این آکادمی وظیفه ساماندهی فعالیت این دفاتر را بر عهده دارد.

مهدی ضیغمی مدیر کانون پتنت و ثبت اختراع توضیحات بیشتری درباره فعالیت‌های این آکادمی ارائه داد و گفت:

آموزش یکی از فعالیت‌های مهم در دفاتر مالکیت فکری است و وجود این آکادمی کمک می‌کند تا دفاتر از نظر آموزشی در بستر مناسبی قرار گیرند. از سویی محتوای آموزشی برای آنها تحلیل و اجرایی می‌شود و در نهایت مدرسان دوره‌های آموزشی به روز‌تری را برگزار کنند.

 

*** همکاری با سایر کشورها

 

البته در سال جاری کانون تفاهمنامه‌ای را با دانشگاه آزاد منعقد کرد که با اجرای آن تعداد دفاتر مالکیت فکری با رشد دو برابری تا پایان امسال روبرو می‌شود.

ضیغمی در بخش بعدی سخنان خود به حجم فعالیت‌های کانون در سال جاری اشاره کرد و گفت:

این فعالیت‌ها با رشد ۵۰ درصدی امسال مواجه شد. همچنین دفتر مالکیت فکری کانون پتنت و ثبت اختراع در چین راه اندازی شد.

با توجه به این موفقیت در نظر داریم سال آینده همکاری با سایر کشورها را آغاز کنیم و در این کشورها دفاتر کانون را راه اندازی کنیم.

به گفته وی، در سال ۲۰۱۷ ایران با ثبت ۱۱۷ پتنت در اداره ثبت اختراع امریکا در رتبه ۳۸ پس از امارات قرار داشت اما در سال ۲۰۱۸ با ثبت ۱۵۷ پتنت در جایگاه ۳۶ قرار گرفتیم و توانستیم امارات را پشت سر بگذاریم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، اگر همین روند دنبال شود و هر سال جایگاه ایران ۲ تا ۳ رتبه ارتقاء یابد تا سال ۱۴۰۴ جزء ۲۵ کشور برتر جهان در حوزه مالکیت فکری قرار می گیریم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید