کد خبر:75691
پ
همتی
بر اساس اعلام بانک مرکزی؛

پرداخت بدهی‌های عراق به ایران تسریع می‌شود

در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با وزیر دارایی عراق، بر تسریع در پرداخت بدهی‌های عراق به ایران با استفاده از مکانیزم پرداخت مالی جدید تاکید شد.

در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با وزیر دارایی عراق، بر تسریع در پرداخت بدهی‌های عراق به ایران با استفاده از مکانیزم پرداخت مالی جدید تاکید شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل بانک مرکزی در نشست با وزیر دارایی عراق، با اشاره به درک محدودیت‌های بانک مرکزی عراق توسط ایران به دلیل شرایط تحریم، اظهار کرد:

ما انعطاف لازم را داریم که در همین چارچوب، همکاری کنیم و توافق شب گذشته نیز برای شروع مراودات پولی مناسب است.

عبدالناصر همتی ابراز امیدواری کرد که دو طرف برای پیشبرد روابط دو کشور، گام های محکمی بردارند.

 

*** سرعت در روند پرداخت بدهی‌های عراق به ایران

 

در ادامه این نشست، وزیر دارایی کشور عراق با اشاره به تصویب بودجه سال جدید این کشور توسط پارلمان، گفت:

بر اساس بودجه مصوب، می‌توانیم موضوع صادرات ایران به کشور عراق را آغاز و مشکل پرداخت بدهی‌های عراق به ایران را مخصوصا در حوزه گاز و برق حل و فصل کنیم.

وی با تاکید بر این که بودجه خوبی برای حوزه برق کشور عراق در نظر گرفته‌ایم، خاطر نشان کرد:

برای پرداخت بدهی‌های عراق  به ایران ، مبالغی را در نظر گرفته‌ایم که اجرایی شدن مکانیزم پرداخت مالی جدید بین دو کشور که در توافقات این سفر حاصل شد، آن را تسریع خواهد کرد.

وزیر دارایی عراق ادامه داد: از توافقات حاصل شده و مفاد آن اطلاع دارم و به منظور حل مشکلات موجود، تلاش می کنم تا این توافقات به طور کامل اجرایی شود.

 

*** لزوم تقویت مستمر روابط اقتصادی دو جانبه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر دارایی عراق با اشاره به پرداخت بدهی‌های عراق به ایران و با تاکید بر لزوم تقویت مستمر روابط اقتصادی دو جانبه تصریح کرد:

من با شما هم عقیده‌ام که مسائل بانکی کلید حل مشکلات و توسعه روابط ایران و عراق است و باید راهکارهای مناسب در این خصوص را در دیدارها پیدا کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =

کلید مقابل را فعال کنید