کد خبر:75841
پ
تسهیلات
بانک مرکزی اعلام کرد

افزایش ۹ درصدی مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها

مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها در آبان‌ سال ۱۳۹۷ نسبت به آبان سال گذشته ۹.۳ درصد افزایش یافته است.

مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها در آبان‌ سال ۱۳۹۷ نسبت به آبان سال گذشته ۹.۳ درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از بخش پولی و بانکی کشور، مانده کل تسهیلات‌اعطایی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تا پایان آبان‌ماه سال جاری به ۱,۱۸۳ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به اسفندماه سال گذشته ۹.۳ درصد افزایش داشته است.

 

***  بیشترین سهم تسهیلات مربوط به مشارکت مدنی

 

بر اساس این آمار، بیشترین سهم از میان تسهیلات‌اعطایی در این مدت مربوط به مشارکت مدنی با ۳۳.۶ درصد و پس از آن، فروش اقساطی با ۲۶.۸ درصد بوده است.

 

*** رشد ۴۳ درصدی مانده تسهیلات سلف و اجاره به شرط تملیک

 

بیشترین میزان رشد مانده تسهیلات‌اعطایی در پایان آبان‌ماه سال جاری نسبت به اسفند سال گذشته مربوط به تسهیلات اجاره به شرط تملیک و سلف با ۴۳ درصد بوده و پس از آن مرابحه، استصناع و قرض‌الحسنه بیشترین رشد مانده تسهیلات اعطایی در این مدت را به خود اختصاص داده‌اند.

آمار بانک مرکزی از مانده تسهیلات‌اعطایی بانک‌ها نشان می‌دهد که تا پایان آبان‌ماه سال جاری مانده تسهیلات‌قرض‌الحسنه ۷۲ هزار میلیارد تومان، مشارکت مدنی ۳۹۸ هزار میلیارد تومان، فروش اقساطی ۳۱۶ هزار میلیارد تومان و مرابحه حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

*** رشد مانده تسهیلات اعطایی بانک‌های تجاری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر پایه این گزارش، رشد مانده تسهیلات‌اعطایی بانک‌های تجاری در آبان‌ماه سال جاری نسبت به اسفند سال گذشته ۱۲.۶ درصد، بانک‌های تخصصی ۸.۸ درصد و بانک‌های غیردولتی و مؤسسات اعتباری ۸.۷ درصد بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید