کد خبر:75886
پ
کشتی

تیم کشتی آزاد ایران قهرمان جام تختی شد

سی و نهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی با قهرمانی تیم کشتی آزاد ایران در کرمانشاه به پایان رسید.

سی و نهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی با قهرمانی تیم کشتی آزاد ایران در کرمانشاه به پایان رسید.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سی و نهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی با قهرمانی تیم کشتی آزاد ایران در کرمانشاه به پایان رسید و تیم‌های آذربایجان و قرقیزستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

در این رقابت‌ها که به میزبانی سالن امام خمینی شهر کرمانشاه برگزار شد، کشتی گیران ۱۰ کشور ایران، آذربایجان، ترکیه، روسیه، ارمنستان، مجارستان، هلند، بلاروس، قرقیزستان و گرجستان به میدان رفتند.

 

*** فینالیست شدن کشتی گیران خارجی زنگ خطری برای تیم کشتی آزاد ایران در سبک وزن

 

در سه وزن اول رقابت‌ها کشتی گیران خارجی فینالیست شدند که زنگ خطری برای تیم کشتی آزاد ایران در سبک وزن بود.

در فینال وزن ۷۴ کیلوگرم بهمن تیموری کشتی گیر کرمانشاهی که حمایت پرشور همشهریانش را هم پشت سر خود داشت، موفق شد در یک نبرد تماشایی جبرئیل حسن اف نایب قهرمان سال ۲۰۱۸ جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان را ۶ بر ۴ شکست دهد و ضمن کسب مدال طلا، ستاره جام تختی لقب گیرد.

پیروزی ارشک محبی مقابل محمد جواد ابراهیمی در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم دیگر مبارزه‌ای بود که تماشاگران کرمانشاهی را به وجد آورد ضمن اینکه یدالله محبی در سنگین وزن سومین کشتی گیر کرمانشاهی بود که قهرمان جام تختی شد.

یونس امامی در ۷۰ کیلوگرم، بهمن تیموری در ۷۹، کامران قاسمپور در ۸۶، ارشک محبی در ۹۲، علیرضا گودرزی در ۹۷ و یدالله محبی در ۱۲۵ کیلوگرم شش قهرمان ایرانی جام تختی بودند ضمن اینکه چهار مدال طلا نیز به کشتی گیران روسیه، قرقیزستان (دو طلا) و آذربایجان رسید.

 

*** نتایج دیدارهای فینال مسابقات کشتی آزاد جام تختی در سال ۲۰۱۹ 

 

نتایج دیدارهای فینال مسابقات کشتی آزاد جام تختی در سال ۲۰۱۹ به ترتیب زیر است:

۵۷ کیلوگرم:

میخائیل ایوانوف (روسیه) ۸ – احمد دومان (ترکیه) ۶

۶۱ کیلوگرم:
ژولدوشبکوف (قرقیزستان) ۹ – احمد گوارزاتیلوف (آذربایجان) ۶

۶۵ کیلوگرم:
ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) ۱۱- گئورگی روازیشویلی (گرجستان) ۰

۷۰ کیلوگرم:
یونس امامی ۷- میثم نصیری ۵

۷۴ کیلوگرم:
حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) ۶- رضا افضلی از تیم کشتی آزاد ایران  ۵

۷۹ کیلوگرم:
بهمن تیموری ۶- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) ۴

۸۶ کیلوگرم:
کامران قاسم پور ۶- احمد بذری ۰

۹۲ کیلوگرم:

ارشک محبی ۲- محمد جواد ابراهیمی ۱

۹۷ کیلوگرم:
علیرضا گودرزی از تیم کشتی آزاد ایران برنده -نورماگومد گادجیف (آذربایجان) کشتی گیر آذربایجان به دلیل مصدومیت حاضر نشد.

۱۲۵ کیلوگرم:
یدالله محبی ۲- امیر محمدی ۰

 

*** نتایج دیدارهای رده بندی

 

نتایج دیدارهای رده بندی به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:
رضا اطری ۵- نادر حاج آقا نیا صفر
غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) ۴- سمانبیکوف (قرقیزستان) ۳
۶۱ کیلوگرم:
میرجلال حسن زاده (آذربایجان) برنده – مجید داستان  از تیم کشتی آزاد ایران (حاضر نشد)
بهنام احسان پور ۴- ایمان صادقی ۱
۶۵ کیلوگرم:
امیرمحمد یزدانی ۸- پیمان بیابانی ۷
عبدالرزاق اف (قرقیزستان)، برنده مرتضی قیاسی از تیم کشتی آزاد ایران (حاضر نشد)
۷۰ کیلوگرم:
مهدی یگانه جعفری ۶ – فرهاد نوری ۳
صفا آکسوی (ترکیه) ۲- اسلام اوروزبکوف (قرقیزستان) ۱
۷۴ کیلوگرم:
خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) ۹– الکساندر هریهاروویچ (بلاروس) ۳
حامد رشیدی ۳ ضربه فنی – شماگی تودویا (گرجستان) صفر
۷۹ کیلوگرم:
محمدجواد حمیدی ۱۳- سجاد غلامی ۲
علی سوادکوهی ۷- نصیراف (قرقیزستان) ۵
۸۶ کیلوگرم:
مرصاد مرغزاری، برنده – مسعود مددی (حاضر نشد)
عثمان گوجن (ترکیه) ۱۲- حسین خداکرمی از تیم کشتی آزاد ایران ۱
۹۲ کیلوگرم:
شریف شریف اف (آذربایجان) ۱۰- محمدحسین فیروزپور صفر
حسین شهبازی ۴- شامیل زوبایروف (آذربایجان) ۲
۹۷ کیلوگرم:
دانیال شریعتی نیا ۱۱- نورداولتوف (قرقیزستان) صفر
حامد طالبی زرین کمر ۵- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) صفر
۱۲۵ کیلوگرم:
امین طاهری ۱۵- الکسی ژورژولیانی (گرجستان) ۶
آندرانیک گالستیان (ارمنستان) برنده – علیرضا گرزبر از تیم کشتی آزاد ایران (حاضر نشد)

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید