کد خبر:75970
پ
کنتور‌های هوشمند برق
با حضور معاون وزیر نیرو صورت گرفت؛

افتتاح نخستین خط تولید کنتور‌های هوشمند برق

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ضمن بازدید از مراحل طراحی و تولید کنتور‌های تک فاز و سه فاز هوشمند، نخستین خط تولید کنتور‌های هوشمند برق را افتتاح کرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ضمن بازدید از مراحل طراحی و تولید کنتور‌های تک فاز و سه فاز هوشمند، نخستین خط تولید کنتور‌های هوشمند برق را افتتاح کرد.

 

*** بهره‌برداری از خط تولید کنتور‌های هوشمند برق

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این مراسم که با حضور همایون حائری، معاون وزیر نیرو و داوود فرخزاد مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران برگزار شد، ضمن بازدید از مراحل طراحی و تولید کنتور‌های تک فاز و سه فاز هوشمند، خط تولید کنتور‌های اولیه بازار برق (AMI) با کلاس دقت بالا و خاص پست‌های فشار قوی در یکی از شرکت‌های الکترونیک افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

در ادامه این مراسم مدیرعامل این شرکت الکترونیک، این محصول را اولین کنتور مورد نیاز بازار برق کشور معرفی کرد که به موفق به اخذ تاییدیه شورای ارزیابی شرکت توانیر شده و با کمتر از نصف قیمت مشابه خارجی در کشور تولید می‌شود.

وی گفت: با وجود افزایش بیش از ۱۰ برابری نرخ ارز محصولات این شرکت از سال ۹۰ تاکنون افزایش قیمت نداشته است.

 

*** راه‌اندازی خط تولید کنتور‌های هوشمند برق با وجود تحریم‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل این شرکت الکترونیک با اشاره به این مطلب در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم‌ها، کاملا مقاوم و مستحکم خط تولید محصولات جدید را مطابق با نیاز‌های صنعت برق کشور راه اندازی کرده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید