کد خبر:76052
پ
فعالیت‌های اقتصادی
رئیس کل بانک مرکزی:

ثبات برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی مردم را فراهم می‌آوریم

رئیس کل بانک مرکزی بر فراهم کردن آرامش و ثبات برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی مردم و ناکام گذاشتن تلاش‌ها برای بی‎ثباتی ارزی، تاکید کرد.

رئیس کل بانک مرکزی بر فراهم کردن آرامش و ثبات برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی مردم و ناکام گذاشتن تلاش‌ها برای بی‎ثباتی ارزی، تاکید کرد.

 

*** آزمونی دیگر برای تداوم آرمان‌های انقلاب

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ثبات برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی مردم، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در معرض آزمونی دیگر برای حفظ و تداوم آرمان‌‌های انقلاب قرار داریم. جنگ اقتصادی امروز، تلاش و همت آن روزها را می‌طلبد.

وی تاکید کرد: بنده و همکارانم در بانک مرکزی تلاش می‌کنیم با مدیریت این شرایط و ناکام گذاشتن تلاش‌ها برای بی ثباتی ارزی، آرامش و ثبات را برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی مردم فراهم کنیم.

در زمینه تورم، تمام تلاش بانک مرکزی کاهش تأثیر شوک‌های طرف عرضه بر قیمت اقلام مصرفی مردم است.

 

*** تلاش برای ساماندهی و فعالیت‌های اقتصادی مردم

 

رئیس کل بانک مرکزی همچنین در ادامه پیام خود عنوان کرد:

پیگیری کانال‌های مالی با کشورها، ساماندهی واردات، ایجاد تحرک در ارائه خدمات مالی به واحدهای تولیدی و تأمین ارز کالاهای اساسی از جمله این اقدامات جهت ساماندهی فعالیت‌های اقتصادی است.

بانک مرکزی در مسیر ساماندهی نظام بانکی کشور در تلاش است تا بانک‌ها بتوانند در خدمت تولید ملی و تدارک سرمایه در گردش بنگاه‌ها باشند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل بانک مرکزی در پایان اظهار داشت: فروش اموال و دارایی‌های مازاد، بهبود ترازنامه، افزایش سرمایه، کاهش بدهی های معوق، روان سازی ارائه تسهیلات و … از جمله این موارد است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید