کد خبر:75992
پ
درآمد مالیاتی
بر اساس اعلام پژوهشکده پولی و بانکی؛

۳۰ درصد درآمدهای مالیاتی محقق نشد

پژوهشکده پولی و بانکی، از کسب درآمدهای مالیاتی ۶۷۱.۱ هزار میلیارد ریالی دولت در هشت ماه ابتدای سال ۹۷ و محقق نشدن ۳۰ درصد درآمد مالیاتی دولت خبر داد.

پژوهشکده پولی و بانکی، از کسب درآمدهای مالیاتی ۶۷۱.۱ هزار میلیارد ریالی دولت در هشت ماه ابتدای سال ۹۷ و محقق نشدن ۳۰ درصد درآمد مالیاتی دولت خبر داد.

 

*** بررسی وضعیت درآمدهای مالیاتی دولت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بررسی وضعیت بودجه عمومی دولت به استثنای درآمدها و پرداخت‌های اختصاصی در آبان ماه امسال که از سوی بانک مرکزی منتشر شده نشان می‌دهد که ۸۵۵.۳ هزار میلیارد ریال از درآمدهای دولت به نسبت ۱۴۵۷ هزار میلیارد ریال مصوب در هشت ماهه سال ۹۷، محقق شده است.

درآمدهای دولت در هشت ماهه سال گذشته ۸۴۰.۴ هزار میلیارد ریال بوده که نشان دهنده رشد ۱.۸ درصدی است.

 

*** میزان درآمدهای مصوب مالیاتی در هشت ماه ابتدای سال ۹۷

 

بر پایه این گزارش، میزان درآمدهای مصوب مالیاتی در هشت ماه ابتدای امسال ۹۵۷.۶ هزار میلیارد ریال بوده که از این میزان، ۶۷۱.۱ هزار میلیارد ریال محقق شد.

این در حالی است که دولت در هشت ماهه سال ۹۶ معادل ۶۰۰.۶ هزار میلیارد ریال و در هشت ماهه سال ۹۵ برابر ۵۸۲.۸ هزار میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی داشته که حکایت از رشد ۱۱.۷ درصدی در سال ۹۷ دارد.

در بخش مالیات اشخاص حقوقی، در هشت ماه ابتدای امسال ۲۷۳.۹ هزار میلیارد ریال درآمد مصوب شده بود که از این میزان ۱۵۷.۴ هزار میلیارد ریال محقق شد. همچنین از پیش‌بینی ۱۳۰.۷ هزار میلیارد ریالی درآمد در بخش مالیات بر درآمدها نیز ۱۱۸.۲ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

 

*** جمع مصوب مالیات‌های مستقیم در هشت ماه ابتدای سال ۹۷

 

دولت در هشت ماهه سال ۹۷ موفق به کسب ۲۳.۶ هزار میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی بر ثروت شده و در عین حال پیش بینی درآمد در این خصوص به میزان ۲۳.۵ هزار میلیارد ریال بوده است.

جمع مصوب مالیات‌های مستقیم در هشت ماه ابتدای سال ۹۷ به میزان ۴۲۸.۱ هزار میلیارد ریال بود که از این میزان، ۲۹۹.۳ هزار میلیارد ریال محقق شد.

در بخش مالیات بر واردات نیز دولت در هشت ماهه ۱۹۶.۹ هزار میلیارد ریال درآمد پیش‌بینی کرده بود که در نهایت تا پایان آبان ماه توانست ۹۱.۵ هزار میلیارد ریال از آن کسب کند.

برای هشت ماه ابتدای امسال ۳۳۲.۶ هزار میلیارد ریال مالیات بر کالاها و خدمات پیش‌بینی شده بود که در نهایت به میزان ۲۸۰.۲ هزار میلیارد ریال محقق شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جمع درآمدهای مالیاتی غیرمستقیم در دوره مورد بررسی، ۵۲۹.۵ هزار میلیارد ریال مصوب بوده که در نهایت ۳۷۱.۸ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید