کد خبر:76038
پ
سرقت اطلاعات بانکی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

سرقت اطلاعات بانکی با پیامک قطع یارانه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سرقت اطلاعات بانکی با ارسال پیامک خبر جعلی قطع یارانه به برخی کاربران به منظور سرقت اطلاعات بانکی ایشان خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سرقت اطلاعات بانکی با ارسال پیامک خبر جعلی قطع یارانه به برخی کاربران به منظور سرقت اطلاعات بانکی ایشان خبر داد.

 

*** وب سایت جعلی جهت کلاهبرداری اطلاعات بانکی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همان‌طور که بارها اطلاع‌رسانی‌هایی درباره‌ سرقت اطلاعات بانکی از طریق درخواست برای دریافت اطلاعات کارت بانکی کاربران شده است، باید توجه داشته باشید هنگام ورود به هر وب‌سایت و درگاهی به غیر از درگاه‌های بانکی، این اطلاعات را وارد نکنید.

یکی از آخرین این کلاهبرداری‌ها پیامکی است که با مضمون قطع رایانه به برخی از کاربران ارسال شده و با هدایت آنها به یک وب‌سایت جعلی، اطلاعات بانکی‌شان را درخواست کرده است.

 

*** خبر جعلی قطع‌شدن یارانه

 

محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به سرقت اطلاعات بانکی و کلاهبرداری از اطلاعات بانکی افراد، در توئیتر خود نوشته است:

اخیراً پیامکی از سوی کلاهبرداران به ۷۸ هزار نفر ارسال شده که با خبر جعلی قطع‌شدن یارانه، اطلاعات آن‌ها را به سرقت ببرند.

وزارت‌ICT و پلیس‌فتا سریعاً متوجه شدند و با بستن سرشماره و سایت کلاهبردار، اطلاع‌رسانی‌های لازم پیامکی را انجام دادند. جزای قانونی در انتظار متخلفان است.

 

 

*** سرقت اطلاعات کارت بانکی

 

وی همچنین با انتشار تصویری با این متن که: «پیامک ارسالی با عنوان قطع رایانه شما جعلی و به قصد سرقت اطلاعات کارت بانکی شما بوده است، در صورت ورود به سایت سریعاً نسبت به تغییر رمزهای کارت (به‌ویژه رمز دوم) خود اقدام کنید.»، اظهار داشت:

آماده همکاری‌های لازم در ادامه روند با پلیس فتا هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان اظهار داشت: بهتر است هرچه سریع‌تر، فرآیندهای مرتبط در دولت همراه قرار بگیرد تا شاهد اینگونه کلاهبرداری‌ها و سرقت اطلاعات بانکی نباشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید