کد خبر:76313
پ
صاحبان اصلی
رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی:

انقلاب اسلامی ایران را به دست صاحبان اصلی خود یعنی مردم برگرداند

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مقاومت ۴۰ ساله ایران مقابل همه فشارها و هجمه‌ها، بر برگرداندن این انقلاب به دست صاحبان اصلی خود یعنی مردم تاکید کرد.

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مقاومت ۴۰ ساله ایران مقابل همه فشارها و هجمه‌ها، بر برگرداندن این انقلاب به دست صاحبان اصلی خود یعنی مردم تاکید کرد.

 

*** برگرداندن انقلاب اسلامی بدست صاحبان اصلی خود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ظهر ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ در آیین افتتاح بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت:

انقلاب اسلامی، ایران را به دست صاحبان اصلی خود یعنی مردم برگرداند و چون کشور به دست صاحبان اصلی خود رسیده، دشمنان می‌خواهند ایران به دست عمال و دست نشاندگان آنها برگردد و مانند برخی کشورها که ترامپ درباره آنها گفته بود که صاحب نفت هستند تا زمانی که نفت دارند، باید مانند گاو شیرده، آنها را دوشید و زمانی که نفتشان تمام می‌شود، باید ذبحشان کرد و این موضوعی است که به صراحت اعلام کرد و آمریکایی‌ها با سیاست‌های خود می خواهند ایران هم باز در اختیار آنها قرار گیرد.

 

*** کشورهای دارای تاریخ پیوسته فرهنگی

 

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته در برابر تمامی هجمه‌ها ایستادگی کرده و ان شاءالله به کوری چشم دشمنان، باقی و مقتدر خواهد بود چراکه ایران کشوری با ۱۰ هزار سال تاریخ فرهنگی است.

رئیس هیئت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر برگرداندن این انقلاب به دست صاحبان اصلی خود یعنی مردم، خاطرنشان کرد: 

تعداد کشورهایی که دارای تاریخ پیوسته فرهنگی هستند، به تعداد انگشتان یک دست هم نیست و رمز ماندگاری ما، همین پیوستگی فرهنگی است.

ولایتی ادامه داد: بنده در سفری که به عربستان داشتم، وقتی به یکی از بیمارستان‌های ریاض مراجعه کردم، دیدم بیشتر کارکنان این بیمارستان یا آمریکایی،  اروپایی و یا عرب غیرسعودی بودند و حتی یک متخصص سعودی در این بیمارستان وجود نداشت و با وجود حجم زیاد کمک هایی که از بیرون دارند، اما همچنان به خودکفایی نرسیده‌اند.

 

*** تاریخ فعالیت دانشگاه‌ها در ایران

 

وی با اشاره به تاریخ فعالیت دانشگاه‌ها در ایران گفت:

زمانی ما در سال ۲۷۱ میلادی جندی شاپور را داشتیم که در آن دوره به سه زبان خارجی سانسکریت، نستوری روم شرقی و زبان پهلوی تدریس می‌شد و دانشگاه ربع رشیدی در تبریز به عنوان اولین مجتمع دانشگاهی جهان حدود  ۶ هزار دانشجو و ۶۰۰ استاد داشت که از سراسر جهان اسلام به این دانشگاه می‌آمدند و ایران دارای چنین سابقه دیرینه‌ای است.

رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به برگرداندن انقلاب اسلامی به دست صاحبان اصلی خود یعنی مردم عنوان کرد:

بنابراین پیشرفت‌های چشمگیر ایران در حوزه‌های مختلف علمی از جمله پزشکی عجیب نیست، تا قبل از انقلاب تعداد مقالاتی که در ایران برای مجلات خارجی ارسال می‌شد، کمتر از هزار مقاله بود، اما اکنون این عدد به بیش از ۴۰ هزار مقاله رسیده است و جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را می‌زند و این پیشرفت بی جهت حاصل نشده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پایان اظهار داشت:

ما با توکل به خدا و تکیه بر توان ملی پیش رفته و پیش خواهیم رفت و به کوری چشم ترامپ و همکاران او امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم و این کشور ماندگار است، چراکه آمریکایی ها ۲۴۰ سال بیشتر سابقه ندارند و از هر نمادی استفاده می‌کنند تا بگویند دارای تاریخ هستند، اما ایران در همه مناطق خود دارای تاریخ علم و فرهنگ است و استعداد جوانان ما به گونه‌ای است که می‌توانند ایفا کننده‌ای نقش اول در منطقه و جهان باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید