کد خبر:76150
پ
سرلشکر صفوی
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا:

مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ تحریم‌های آمریکا را خواهند داد

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را با وجود تمامی مشکلات، پاسخ‌ محکمی به تحریم‌های آمریکا دانست.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را با وجود تمامی مشکلات، پاسخ‌ محکمی به تحریم‌های آمریکا دانست.

 

*** حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به این موضوع، اظهار داشت: 

مطمئن هستم که در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با وجود تمامی مشکلات ملت عزیزمان با حضور آگاهانه و هوشمندانه خود پاسخ تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها را خواهند داد و یکپارچه و متحد زیر پرچم اسلام و قران و ولایت فقیه با انسجام و اقتدار خود باردیگر عزمت ملت ایران را نمایش خواهند داد.

 

*** باید واقع بین باشیم

 

سرلشکر سید یحیی صفوی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: باید واقع بین باشیم. مشکلات داخلی داریم اما پس از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی ایران علیرغم فشارهای بسیاری که دشمنان و بدخواهان وارد کرده‌اند، در این چهل سال ایران قدرتمند شده است و یک درخت تنومند ۴۰ ساله با ریشه‌های عمیق و شاخه های گسترده شده که دامنه نفوذ آن تا مدیترانه گسترش پیدا کرده است.

 

***  پیشتازی مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران

 

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به نقش مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت:

مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیشتاز بودند و اولین حکومت نظامی در اصفهان تشکیل شد.

جوانان انقلابی استان اصفهان، علما و بازاریان و همه اقشار استان در پیروزی این انقلاب پیشتاز بوده‌اند و علاوه بر آن در هشت سال دفاع مقدس فرزندان برومند و بسیجیان و ارتشیان دلاور و پاسداران  غیور و در کنار آنها عزیزان جهاد سازندگی استان اصفهان با شجاعت و خردمندی در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس حضور پررنگ و تعیین کننده ای داشتند.

 

*** دو مرحله تمدن‌سازی

 

سرلشکر صفوی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: در پانصد سال گذشته دو مرحله تمدن‌سازی داشته‌ایم، یک مرحله در زمان صفویه که از اصفهان آغاز شد که شیعه و ایران یکپارچه شد و مرحله دوم با رویداد انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و  مقام معظم رهبری  دوران دیگری از تمدن سازی آغاز گردیده است که به فضل الهی و برکت حضرت بقیه الله الاعظم (عج) تا ۵۰ سال آینده یک فرهنگ و تمدن جدید اسلامی را خواهیم ساخت.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز در عرصه تمدنی، استان اصفهان علاوه بر آنکه قطب صنعتی کشور است، قطب فرهنگی و تمدنی است و فرصت‌های زیادی پیش روی این استان می باشد.

سرلشکر صفوی با اشاره به دیدار جمعی از مردم مردم اصفهان با مقام معظم رهبری افزود: در آن دیدار مقام معظم رهبری فرمودند:

«اصفهان در مقطعی مرکز نورافشانی علمی در کشور و در دنیای اسلام بوده است و علما، دانشمندان و هنرمندان این خطه، دستیابی به این جایگاه را، افق فعالیت‌های خود قرار دهند.»

 

*** باید جایگاه خودمان را پیدا کنیم

 

وی  با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اضافه کرد: باید جایگاه خودمان را پیدا کنیم، استان اصفهان علیرغم توانمندی‌های بالا و کسب رتبه‌های برتر کشور در بسیاری از امور اقتصادی، تولیدی و علمی و فرهنگی، در سال‌های اخیر هم در بخش اعتبارات دولتی و هم در سرمایه گذاری بخش خصوصی از برخی استان‌ها عقب افتاده است و بخش دولتی، این استان را استان برخوردار می‌دانند و اعتبارات کمتری به این استان اختصاص می‌دهند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد: در این استان شاهد نوعی سرمایه گریزی بدلیل نامساعد بودن شرایط کسب و کار و البته برخی سخت گیری‌ها هستیم  و لازم است استان اصفهان به سمت کار جمعی و مشارکت در برخی از امور روی آورد.

 

*** فعالیت‌های بنیاد نصف جهان در حل برخی از مشکلات استان اصفهان

 

سرلشکر صفوی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد نصف جهان در حل برخی از مشکلات استان اصفهان افزود: 

در تهران بیش از دویست نخبه اصفهانی داریم و در هماهنگی با مرجعیت و امام جمعه محترم و استاندار و بطور کلی استان اصفهان، بنیادی به نام بنیاد نصف جهان برای حل مشکلات کلان استان تشکیل دادیم تا مسائل استان بویژه موضوع آب و موضوعاتی از قبیل قطار سریع السیر به سمت حل شدن پیش رود و این بنیاد در امورات اجرایی دخالت نکرده و صرفا در سطح راهبردی به هدایت موضوعات می پردازد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پایان با اشاره به لزوم وحدت و همدلی در امورات استان و همچنین در بعد ملی گفت: 

باید یاد بگیریم باهم باشیم و در سطح ملی نیز اگر ملت ما و مسئولین و سران قوا باهم باشند می توانند کشور را به جلو و پیشرفت ببرند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول