کد خبر:76380
پ
حضور فرزندان برخی مقامات

واکنش وزیر امور خارجه آمریکا به حضور فرزندان برخی مقامات ایرانی در آمریکا

وزیر امورخارجه آمریکا با طرح ادعاهایی بی‌اساس علیه مقامات کشورمان از بررسی موضوع حضور فرزندان برخی مقامات ایرانی در آمریکا توسط واشنگتن خبر داد.

وزیر امورخارجه آمریکا با طرح ادعاهایی بی‌اساس علیه مقامات کشورمان از بررسی موضوع حضور فرزندان برخی مقامات ایرانی در آمریکا توسط واشنگتن خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امورخارجه آمریکا در یک پیام ویدئویی که در صفحه فارسی وزارت امورخارجه آمریکا در توئیتر منتشر شده است، به سوالاتی که ادعا می‌کند از سوی کاربران ایرانی مطرح شده، پاسخ داد.

 

*** ادعای وزیر امورخارجه آمریکا

 

وزیر امورخارجه آمریکا درباره حضور فرزندان برخی مقامات ایرانی در آمریکا به طرح ادعاهایی نخ نما و واهی علیه مقامات کشورمان پرداخت و مدعی شد که آنها با پول مردم ایران، فرزندان خود را برای زندگی به خارج از کشور می‌فرستند.

مایک پمپئو در ادامه ادعاهایش گفت: ما در حال بررسی این موضوع هستیم. این موضوع که آنها «مقامات ایران» اعضای خانواده‌شان را به خارج می‌فرستند، برای ما هم نگران کننده است.

وزیر امورخارجه آمریکا همچنین به تکرار این ادعای مضحک پرداخت که کشورش خواهان برخورداری مردم ایران از یک زندگی بهتر و رفاه بیشتر است.

 

*** حضور فرزندان برخی مقامات کشورمان در آمریکا

 

این اولین باری نیست که آمریکا با طرح موضوع حضور فرزندان برخی مقامات کشورمان در آمریکا تلاش می‌کند چهره‌ای مخدوش و غیر واقعی از مقامات ایرانی و اینکه فرزندان آنها در آمریکا و یا نقاط دیگر دنیا در حال سپری کردن زندگی خود هستند، ارائه دهد تا با دستاویز قرار دادن این ادعا نیز سیاست‌های ضد ایرانی خود را پیش ببرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پیش از این، برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت امورخارجه آمریکا نیز درباره آنچه درخواست لغو ویزای آمریکا برای خانواده‌های مقامات جمهوری اسلامی خوانده شده بود، گفت که واشنگتن در حال کار بر روی این مسئله است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید