کد خبر:77235
پ
بخش تعاون
مرکز آمار و اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

اشتغال ۴۰۰۰ نفر توسط بخش تعاون

مرکز آمار و اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تأسیس ۲۸۰ شرکت تعاونی و اشتغال ۳۹۹۶ نفر به واسطه بخش تعاون خبر داد.

مرکز آمار و اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تأسیس ۲۸۰ شرکت تعاونی و اشتغال ۳۹۹۶ نفر به واسطه بخش تعاون خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در دی ماه سال ۱۳۹۷، تعداد ۲۸۰ شرکت تعاونی و سه اتحادیه تشکیل و ثبت شده‌اند که وضعیت فعالیت آن‌ها در حال بهره‌برداری یا در دست اجرا است.

 

*** بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده در بخش تعاون

 

تعداد کل اعضای این تعاونی‌ها، ۴۳۹۳ نفر و تعداد شاغلین ۳۹۹۶ نفر بوده و ۳۷ میلیارد ریال سرمایه اولیه برای تأسیس تعاونی‌ها اختصاص یافته است.

بیشترین تعداد تعاونی تشکیل شده به استان‌های فارس با ۲۶ تعاونی و خراسان رضوی با ۲۴ تعاونی تعلق دارد. در بخش تعاون بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده نیز مربوط به فعالیت‌های «کشاورزی» و «صنعت» با ۹۶ و ۶۹ واحد است.

برابر گزارش اخذ شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، تعاونی‌های دارای فعالیت کشاورزی و صنعت به ترتیب با ۱۲۲۷ و ۷۵۳ نفر بیشترین تعداد اعضا را به خود اختصاص داده‌اند و بیشترین تعداد شاغلین نیز مربوط به تعاونی‌های کشاورزی و صنعت به ترتیب با ۱۳۱۹ و ۶۹۰ نفر است.

 

*** مقایسه عملکرد دی ماه ۱۳۹۷ نسبت به آذر ۱۳۹۷

 

مقایسه عملکرد دی ماه ۱۳۹۷ نسبت به آذر ۱۳۹۷ روندی افزایشی را نشان می‌دهد به نحوی که تعداد تعاونی‌های ثبت شده در بخش تعاون در دی ماه سال جاری (۲۸۰ واحد) در مقایسه با ماه گذشته (۲۰۸ واحد)، ۳۵ درصد رشد داشته و با افزایش ۴۱ درصدی در تعداد اعضا و افزایش ۶۲ درصدی در تعداد شغلی همراه بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مقایسه عملکرد دی ماه ۱۳۹۷ بخش تعاون نسبت به دی ماه ۱۳۹۶ نیز نشان می‌دهد که تعداد تعاونی‌های ثبت شده در دی ماه سال جاری (۲۸۰ واحد) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۴۵۰ واحد)، ۳۸ درصد کاهش داشته و تعداد اعضای تعاونی، کاهشی ۳۸ درصدی و تعداد فرصت شغلی، کاهشی ۴۹ درصدی را به دنبال داشته است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + شش =

کلید مقابل را فعال کنید