کد خبر:77415
پ
قاچاق خاک از کشور
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

قاچاق خاک از کشور واقعیت ندارد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شایعه بودن قاچاق خاک از کشور خبر داد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شایعه بودن قاچاق خاک از کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز پنجشنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۷ در حاشیه افتتاح فاز نخست سافاری پارک بوستان ملی باراجین قزوین در جمع خبرنگاران گفت:

اگر صادراتی در این زمینه وجود داشته باشد، رسمی بوده و از نوع سنگ‌های معدنی است.

 

*** رفع مشکل ریزگرد سیستان و بلوچستان

 

وی همچنین گفت: طرح انتقال آب به مرکز کشور باید پیوست زیست محیطی داشته باشد تا عوارضی متوجه طبیعت نباشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به شایعه بودن قاچاق خاک در کشور اظهار داشت:

امسال با توجه با بارندگی‌ها منشأ داخلی ریزگرد نداریم اما دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی است که سال آتی برای رفع مشکل ریزگرد سیستان و بلوچستان به طور ویژه برنامه‌ریزی کنیم.

کلانتری، ساماندهی وضعیت پسماندهای صنعتی در کشور را ضروری دانست و افزود: در هیچ کدام از استان‌های کشور در این خصوص عملکرد مناسبی وجود ندارد و باید تلاش‌ها در این حوزه چند برابر شود.

 

*** قاچاق خاک از کشور

 

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به شایعه بودن قاچاق خاک در کشور و با تاکید بر اینکه همه استان‌ها ملزم به اجرای طرح‌های ارتقا زیست محیطی هستند، اظهار داشت: قزوین در این خصوص وضعیت خوبی دارد.

کلانتری در خصوص وضعیت نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین نیز گفت: این نیروگاه امسال کمتر از ۴ تا ۵ روز از مازوت استفاده کرده و به بهره‌گیری آن از سوخت گاز تاکید داریم تا مشکلی برای هوای استان‌های قزوین و البرز ایجاد نکند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به افتتاح سافاری پارک بوستان ملی باراجین قزوین اشاره کرد و گفت: با تکمیل این طرح قزوین یکی از بزرگترین باغ وحش‌های کشور و خاورمیانه را خواهد داشت و این پارک حیاط وحش در سطح منطقه نمونه می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این مراسم با حضور کلانتری، فاز نخست سافاری پارک بوستان ملی باراجین قزوین به مساحت ۲۸ هکتار با ۱۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول