کد خبر:78004
پ
ائتلاف عربی

اتهام تکراری ائتلاف عربی علیه ایران

سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان مدعی حمایت تسلیحاتی ایران از انصارالله و القاعده در یمن شد.

سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان مدعی حمایت تسلیحاتی ایران از انصارالله و القاعده در یمن شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یک نشست خبری تصاویری را به نمایش گذاشت و مدعی حمایت تسلیحاتی ایران از انصارالله یمن شد.

ترکی المالکی مدعی شد که برخی اسلحه‌ها و نامه‌ها و اسانامه‌های ایرانی که در اختیار حوثی‌ها (انصارالله یمن) بوده، کشف و مصادره شده است.

 

*** کشف سلاح ایرانی توسط ائتلاف عربی

 

المالکی در ادامه نمایش مضحک خود مدعی شد که ائتلاف عربی سلاح ایرانی کشف کرده است که در دست گروهک القاعده در یمن نیز بوده است.

سخنگوی ائتلاف عربی مدعی شد که کودتای (انقلاب) حوثی‌ها و نبود دولت قانونی منجر به ورود گروهک‌های افراطی به یمن شده است اما ائتلاف عربی در کنار فعالیت‌های سیاسی و انسانی به مبارزه با تروریسم نیز می‌پردازد.

وی مدعی شد که انصارالله یمن توافق استکهلم را نقض کرده است و حوثی‌های هم پیمان ایران از زمان امضای این توافق یعنی دسامبر گذشته تا کنون ۱۴۰۰ بار توافق آتش بس را نقض کرده اند.

 

*** ایران هیچ دخالتی در امور داخلی یمن ندارد

 

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی یمن ندارد و خواستار ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران یمن است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، ائتلاف عربی به رهبری عربستان نزدیک به چهار سال است که زنان و کودکان یمنی را به قتل می‌رساند، مدارس و بیمارستان‌های آنان را بمباران می‌کند و از رسیدن غذا و دارو و کمک‌های بشردوستانه به آن‌ها ممانعت می‌کند و به دلیل تجاوزهای وحشیانه‌اش در یمن در لیست سیاه سازمان ملل قرار گرفت و تاکنون بارها توافق استکهلم را نقض کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید