کد خبر:78572
پ
رئیس‌جمهور

تکذیب دستور رئیس‌جمهور برای تخصیص هزار میلیارد تومان به سهامداران شاندیز

روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات نصرالله پژمانفر نماینده مردم محترم مشهد و همچنین هرگونه دستور رئیس‌جمهور مبنی بر تخصیص هزار میلیارد تومان برای پرداخت به سهامداران و مالباختگان شاندیز را تکذیب کرد.

روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات نصرالله پژمانفر نماینده مردم محترم مشهد و همچنین هرگونه دستور رئیس‌جمهور مبنی بر تخصیص هزار میلیارد تومان برای پرداخت به سهامداران و مالباختگان شاندیز را تکذیب کرد.

 

*** رئیس‌جمهور هیچ دستوری مبنی بر تخصیص اعتبار به سهامداران پدیده شاندیز صادر نکرده‌ است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این اطلاعیه آمده است:

همانگونه که محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور  در حاشیه دولت بیان کرد، روحانی هیچ دستوری مبنی بر تخصیص اعتبار یا وجهی به سهامداران یا مالباختگان پدیده شاندیز صادر نکرده‌اند.

متأسفانه مشخص نیست پژمانفر با روش‌های نخ نما و بازی با کلمات چه قصد و نیتی را در تکرار اینگونه ادعا‌ها دنبال می‌کند؛ چرا که واعظی در حاشیه دولت، ادعای ایشان مبنی بر دستور رئیس‌جمهور مبنی بر اختصاص هزار میلیارد تومان به سهامداران پدیده شاندیز را تکذیب کرد و اساسا صحبتی درباره نامه نگاری ایشان نداشته است.

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور همانگونه که در خبر‌ها نیز منتشر شده، هرگونه دستور رئیس‌ جمهور در خصوص تخصیص این وجه را تکذیب کرده و این تکذیب همچنان به قوت خود باقی است.

 

*** نامه‌نگاری به رئیس‌جمهور درباره پدیده شاندیز

 

در خصوص نامه‌نگاری به رئیس‌ جمهور درباره پدیده شاندیز نیز به اطلاع می‌رساند که نخستین بار سرپرست استانداری خراسان رضوی در آذر پارسال این موضوع را طی نامه‌ای مطرح و درخواست کرد که موضوع در جلسه سران سه قوه مطرح و مبلغی معادل هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت سهامداران پدیده شاندیز اختصاص داده شود؛ رئیس‌جمهور نیز در هامش این نامه به نهاوندیان معاون اقتصادی و نماینده قوه مجریه در شورای سران سه قوه دستور داد «بررسی و اعلام نظر شود».

نامه دومی را هم جناب پژمانفر نماینده مردم محترم مشهد خطاب به رئیس‌ جمهور در همین رابطه مرقوم کرد که معاون دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به نامه قبلی سرپرست استانداری خراسان رضوی به جناب دکتر نهاوندیان ارجاع داده اند.

از این رو رئیس‌جمهور هیچ دستوری مبنی بر تخصیص هزار میلیارد تومان به سهامداران پدیده شاندیز صادر نکرده است، هرگونه ادعایی در این خصوص کذب محض است و جناب آقای پژمانفر اگر سندی در این خصوص دارند ارائه کنند.

بار دیگر همانگونه که واعظی رئیس دفتر رئیس‌ جمهور در حاشیه دولت اظهار داشت، تأکید می‌شود ساز و کاری که برای حل مشکلات مؤسسات اعتباری تمهید شد، بدین گونه بوده است که هریک از سران محترم قوا در شورا نمایندگان خود را داشته باشند که مسایل قابل طرح در این نشست را بررسی و تأیید کنند.

این افراد متشکل از محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس و معاون رئیس قوه قضاییه هستند؛ لذا هر تصمیمی برای طرح موضوعاتی از این دست در این نشست توسط این سه نفر بررسی و به اطلاع سران قوا می‌رسیده است.

 

*** ارجاع نامه‌نگاری‌های انجام شده به معاون اقتصادی رئیس‌جمهور

 

از این رو طبیعی است که نامه نگاری‌های انجام شده نیز برای بررسی به نهاوندیان ارجاع شده است و مشخص نیست که پژمانفر چگونه صرف ارجاع نامه‌ها به ایشان جهت بررسی و اعلام نظر را به معنی دستور تخصیص تلقی کرده و خبر آن را اعلام کرده اند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در همین خصوص به منظور شفافیت بیشتر و کمک به تنویر افکار عمومی روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور تصویر نامه‌ها و هامش رئیس‌جمهور را منتشر می‌کند و قضاوت را به مردم شریف واگذار می‌کند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید