کد خبر:79370
پ
وزیر امور خارجه ایران
وزیر امور خارجه ایران:

دیپلماسی جدی با نمایش‌های پر سر و صدا متفاوت است

وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شبکه اجتماعی خود نوشت ترامپ باید اکنون متوجه تفاوت نمایش‌های پر سر و صدا، عکس گرفتن‌ها و تغییر مواضع ناگهانی با دیپلماسی جدی شده باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شبکه اجتماعی خود نوشت ترامپ باید اکنون متوجه تفاوت نمایش‌های پر سر و صدا، عکس گرفتن‌ها و تغییر مواضع ناگهانی با دیپلماسی جدی شده باشد.

 

*** تفاوت تغییر مواضع ناگهانی با دیپلماسی جدی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه ایران امروز جمعه ۱۰ اسفند ماه ۹۷ با اشاره به تغییر مواضع ناگهانی با دیپلماسی جدی خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت:

ما ۱۰ سال زورآزمایی و علاوه بر آن دو سال – به معنای واقعی کلمه هزاران ساعت – برای تک تک کلمات ۱۵۰ صفحه توافق برجام مذاکره کردیم. شما هرگز توافقی بهتر از آن بدست نخواهید آورد».

 

*** شکست نشست «هانوی»

 

نشست «هانوی» که دومین نشست سران آمریکا و کره شمالی در هشت ماه گذشته بود در حالی عصر روز پنجشنبه  نهم اسفندماه ۹۷ بدون هیچ نتیجه‌ای پایان یافت که شکستی سنگین برای دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا محسوب می‌شود.

این نشست به دلیل فاصله و شکاف بین «آنچه ترامپ می‌خواست با آنچه کیم می‌پنداشت» به نتیجه نرسید، ترامپ خواهان پذیرش بی قید و شرط خلع سلاح هسته‌ای توسط پیونگ یانگ بود اما کیم در عوض خواستار برچیدن تحریم‌ها شد.

اختلاف نظر بر سر همین موضوعات باعث شد تا نشست دو روزه هانوی به شکست بیانجامد.

 

*** توجیه سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید

 

«سارا سندرز»، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در توجیه این شکست ترامپ در توئیتر نوشت:

«اوباما از خارج شدن از یک توافق بد با ایران خودداری کرد.

رئیس‌جمهور ترامپ از ارتکاب چنین اشتباهی چه در مورد ایران، چه در مورد کره شمالی و چه هر (کشور) دیگری خودداری می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید نوشت: رئیس‌جمهور ترامپ همواره ایمنی و جان مردم آمریکا را به سیاست ترجیح خواهد داد».

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید