کد خبر:79693
پ
رئیس مجلس
رئیس مجلس شورای اسلامی:

حل مشکلات کشور نیازمند عزم حکمرانان و فهم مشترک مردم است

رئیس مجلس شورای اسلامی حل مشکلات کشور را نیازمند عزم حکمرانان و فهم مشترک مردم دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی حل مشکلات کشور را نیازمند عزم حکمرانان و فهم مشترک مردم دانست.

 

 

*** راهکار حل مشکلات کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران استان همدان از مجلس شورای اسلامی، با بیان این‎که برای حل مشکلات کشور نیازمند رسیدن به فهم عمومی هستیم، گفت:

حل مشکلات کشور نیازمند عزم حکمرانان و فهم مشترک مردم است چراکه مردم تصور می‌کنند منابع موجود به خوبی توزیع نمی‌شود این در حالی است که این منابع بسیار کم بوده و مردم دچار سوءتفاهم شده‌اند.

 

*** علت کاهش سرمایه‌گذاری در بخش‌ عمرانی

 

علی لاریجانی با اشاره به حل مشکلات کشور و با تأکید بر این‌که در کشور به‌ علت فربه شدن دستگاه‌های اداری، سرمایه‌گذاری در بخش‌ عمرانی کاهش یافته است، مطرح کرد:

با اتمام جلسات رسیدگی به بودجه ۹۸، مبلغی حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان به بخش عمرانی اختصاص یافته این در حالی است که این مبلغ در این بخش مناسب نیست چرا که پروژه‌های عمرانی موتور محرک کشور هستند.

 

*** توجه مسئولان به افزایش تولیدات کشور

 

لاریجانی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل جلسه‌ای توسط روسای سه قوه برای حل اعتبارات پروژه‌های عمرانی، اظهار کرد:

یکی دیگر از مهمترین موضاعات مورد توجه مسئولان افزایش تولیدات کشور است از این‌ رو در تبصره‌های بودجه ۹۸، در دو بخش اتمام ۶۰۰ هزار پروژه‌ نیمه‌کاره و ایجاد اشتغال خُرد، تسهیلات بانکی آسان‌تری در نظر گرفته شده است.

 

*** رویکرد تولیدمحور

 

وی با اشاره به حل مشکلات کشور و با تأکید بر اینکه کشور در شرایطی است که باید رویکرد تولیدمحور داشته باشد، خاطرنشان کرد:

ظرفیت‌های خوبی در کشور برای اشتغال و ارتقای تولیدات وجود دارد به طوری که افزایش اختیارات استانداران برای آبادانی استان‌ها از جمله اقداماتی است که در جهت ارتقا و رونق تولیدات در تمامی نقاط کشور صورت گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حل مشکلات کشور ادامه داد:

مبلغ قابل توجهی افزون بر ۳۱۰ هزار میلیارد تومان از بودجه سال آینده به هزینه‌های ضروری مانند تجهیز امکانات نیروهای نظامی در شرق و غرب کشور اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار میلیارد تومان در حالی به بازنشستگان اختصاص یافته که صندوق‌های مربوطه باید در این حوزه فعالیت می‌کردند، ادامه داد:

تا هنگامی‌ که ساختار بودجه مشکل داشته باشد نمی‌توان امیدی به حل مسائل موجود در کشور داشت.

 

*** نقش پررنگ رسانه در بحث روشنگری

 

لاریجانی با اشاره به وظیفه مهم و نقش پررنگ رسانه در بحث روشنگری، مطرح کرد:

در بودجه ۹۸ توجهی به افزایش یارانه مطبوعات به‌ویژه مسأله کاغذ صورت گرفته چرا که بخش مهم روشنگری بر عهده اصحاب رسانه است.

 
*** ظرفیت بالای گردشگری استان همدان در ایجاد اشتغال و ارتقای تولیدات

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به حل مشکلات کشور در رابطه با ظرفیت بالای گردشگری استان همدان در ایجاد اشتغال و ارتقای تولیدات نیز اظهار کرد:

همدان نیز یکی از استان‌های کشور است که علاوه بر ظرفیت بالای گردشگری، مزیت کشاورزی و صنعتی نیز دارد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول