کد خبر:79939
پ
مقیمی
معاون امور صنایع وزیر صنعت:

سیاست فروش فوری خودرو ادامه دارد

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از ادامه ­سیاست فروش فوری خودرو تا زمان تعدیل قیمت‌ها خبر داد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از ادامه ­سیاست فروش فوری خودرو تا زمان تعدیل قیمت‌ها خبر داد.

 

*** ادامه سیاست فروش فوری خودرو

 

به گزارش خبرگزاری سروش،  معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت  با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است، اظهار کرد:

تا زمانی که به تعادل در قیمت برسیم سیاست فروش فوری خودرو ادامه خواهد داشت هرچند در ماه‌های ابتدایی سال آینده به نظر می‌رسد به صورت سنتی کمی تقاضای خودرو کاهش یابد و کاهش تقاضا کاهش قیمت را درپی خواهد داشت.

فرشاد مقیمی با اشاره به مصوبه‌ ترخیص خودروهای وارداتی گفت:

آیین نامه مربوطه را وزیر صمت ابلاغ کرد و کار ثبت سفارش این خودروها آغاز و به همه شرکت‌ها اعلام شده تا در ایام تعطیل نیز موضوع ثبت سفارش انجام شود و مشتریان می‌توانند به وزارتخانه و گمرک مراجعه کنند و سعی بر این است تا قبل از پایان سال خودروهایی که در گمرک هستند و قابلیت خروج دارند ترخیص و توسط شرکت‌ها به متقاضیان تحویل شود.

 

*** تأمین قطعات خودرو

 

مقیمی با تاکید بر سیاست فروش فوری خودرو به موضوع تأمین قطعات خودرو اشاره کرد و افزود:

با تأمین منابع مالی ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی تاکنون بیش از ۳,۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مورد نیاز این بخش پرداخت شده و بقیه آن در دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: تأمین قطعات باعث افزایش تولید شده و تولید روزانه خودرو به ۴ هزار دستگاه در روز رسیده که به همین میزان تحویل خودرو داریم.

مقیمی با اشاره به سیاست فروش فوری خودرو  گفت: در این هفته وزارت صنعت ابلاغیه‌ای به خودروسازان اعلام کرد تا در روزهای تعطیل نیز به تحویل خودرو اقدام کنند و خدمات پس از فروش نیز انجام شود.

وی افزود: در ایام پایانی سال با پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته برای خدمات رسانی به مشتریان در ایام نوروز از امکانات الکترونیکی نیز استفاده می‌شود و مشتریان با تماس تلفنی از طریق تلفن‌های هوشمند می‌توانند پیام ارسال کنند و اطلاعات لازم از طریق شرکت خدمات رسان از طریق گوشی‌های تلفن همراه به مشتریان ارائه می‌شود.

 

***  خدمات رسانی برخی تعمیرگاه‌ها به صورت شبانه روزی

 

مقیمی ادامه داد: پیش بینی شده که برخی تعمیرگاه‌ها به صورت شبانه روزی خدمات رسانی کنند که در استان‌های مختلف انجام می‌شود در خودروسازی سایپا بیش از ۵۰۰ تعمیرگاه خدمات رسانی می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد:

تأمین قطعات نیز انجام و به تعمیرگاه‌ها ارسال شده و نظارت‌های لازم از طریق انجمن‌ها و وزارت صنعت انجام می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید