کد خبر:80090
پ
تعداد شاغلان معادن
بر اساس اعلام رئیس مرکز آمار ایران؛

تعداد شاغلان معادن کشور ۵.۲ درصد افزایش یافت

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، تعداد شاغلان معادن درحال بهره‌برداری در سال ١٣٩۶ با ٩۵٨٣١ نفر و افزایش ٢٣۴۵ نفر نسبت به سال ١٣٩۵، ۵.۲ درصد رشد داشته است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، تعداد شاغلان معادن درحال بهره‌برداری در سال ١٣٩۶ با ٩۵٨٣١ نفر و افزایش ٢٣۴۵ نفر نسبت به سال ١٣٩۵، ۵.۲ درصد رشد داشته است.

 

*** نتایج طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نتایج طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری کشور سال ١٣٩٧ توسط مرکز آمار ایران اعلام شد.

بر این اساس، تعداد شاغلان معادن در حال بهره‌برداری در سال ١٣٩۶ با ٩۵٨٣١ نفر و افزایش ٢٣۴۵ نفر نسبت به سال ١٣٩۵، ۵.۲ درصد رشد داشته است.

 

*** تهیه آمار و اطلاعات مربوط معادن در حال بهره‌برداری کشور

 

مرکز آمار ایران همه ساله‌، طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری کشور را با هدف تهیه آمار و اطلاعات مربوط به عملکرد این بخش و محاسبه سهم آن در تولید ناخالص داخلی کشور، مقدار و ارزش تولیدات و فروش مواد معدنی، مقدار و ارزش صادرات مستقیم، ارزش افزوده، ترکیب نیروی انسانی، مقدار استخراج مواد معدنی، ارزش سرمایه‌گذاری و … اجرا می‌کند.

سی و ششمین طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری کشور در سال ١٣٩٧ اجرا شده است.

 

*** تعداد شاغلان معادن کشور 

 

بررسی عملکرد معادن در حال بهره‌برداری کشور نشان می‌دهد که:

تعداد معادن در حال بهره‌برداری در سال ١٣٩۶ با ۵٣۵٣ معدن و افزایش ۴۴٠ معدن نسبت به سال ١٣٩۵، ٩ درصد رشد داشته است.

تعداد شاغلان معادن در حال بهره‌برداری در سال ١٣٩۶ با ٩۵٨٣١ نفر و افزایش ٢٣۴۵ نفر نسبت به سال ١٣٩۵، ٢.۵ درصد رشد داشته است.

جبران خدمات شاغلان معادن در حال بهره‌برداری با ٢٩٨۵٧ میلیارد ریال و افزایش ۵٩۴۵ میلیارد ریال نسبت به سال ١٣٩۵، ۲۴.۹ درصد تغییر داشته‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در سال ١٣٩۶، حدود ٣۶١٢٠۶ هزار تن مواد معدنی به ارزش ٢۵٠۴٨۵ میلیارد ریال تولید شده که نسبت به سال ١٣٩۵ از نظر مقدار ٧١٠٢ هزار تن و از نظر ارزش ٨۴٧۵١ میلیارد ریال، به ترتیب معادل ٢ درصد و ۵١.١ درصد افزایش داشته است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید