کد خبر:80195
پ
فولاد
در ۱۰ ماهه سال 1397 محقق شد

رشد ۱۳ درصدی تولید فولاد خام و ۷ درصدی محصولات فولادی

میزان تولید فولاد خام و محصولات فولادی کشور در ۱۰ ماهه سال ۹۷ به ترتیب ۱۳ و ۷ درصد رشد یافت.

میزان تولید فولاد خام و محصولات فولادی کشور در ۱۰ ماهه سال ۹۷ به ترتیب ۱۳ و ۷ درصد رشد یافت.

 

*** میزان تولید فولاد خام کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، طبق آمار انجمن فولاد ایران شرکت‌های فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۲۰ میلیون و ۶۷۹ هزار تن فولاد خام تولید کردند.

این رقم در مدت مشابه سال ۹۶، اندکی بیش از ۱۸.۳ میلیون تن بود.

علاوه بر این طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۷ میلیون و ۵۷۲ هزار تن انواع محصولات فولادی (کلاف، تیرآهن، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۶ (۱۶ میلیون و ۳۹۸ هزار تن)، حاکی از رشد ۷ درصدی است.

همچنین در ۱۰ ماه یاد شده، ۲۱ میلیون و ۹۶۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شد که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۱۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تن)، ۱۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

*** افزایش ۱۰۲ درصدی صادرات محصولات فولادی

 

در مدت یاد شده ۳ میلیون و ۹۷۲ هزار تن شمش و ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۵ میلیون و ۳۶۷ هزار تن شمش و یک میلیون و ۱۸۵ هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۲۶ درصد کاهش و ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

افزون بر این در این مدت ۵۰۳ هزار تن آهن اسفنجی صادر شد که نسبت به آمار سال گذشته (۵۶۷ هزار تن)، حاکی از کاهش ۱۱ درصدی صادرات این محصول است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همچنین ۱۰ ماه امسال، ۲۷ هزار تن فولاد خام و ۸۸۱ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۴۴ هزار تن فولاد خام و یک میلیون و ۸۶۲ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۳۹ درصد و ۵۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید