کد خبر:80382
پ
رهبر انقلاب
رهبر معظم انقلاب در مراسم اعطای نشان ذوالفقار به سرلشکر سلیمانی:

مجاهدت در راه خدا با پاداش‌های دنیایی قابل جبران نیست

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اعطای نشان ذوالفقار به فرمانده نیروی قدس سپاه، مجاهدت در راه خدا را با این پاداش‌های دنیایی قابل جبران ندانستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اعطای نشان ذوالفقار به فرمانده نیروی قدس سپاه، مجاهدت در راه خدا را با این پاداش‌های دنیایی قابل جبران ندانستند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده کل قوا در مراسم اعطای نشان ذوالفقار به سردار سرلشکر سلیمانی فرمودند:

مجاهدت در راه خدا با این پاداش‌های دنیایی قابل جبران نیست.

 

*** مجاهدت‌ در راه خدا قابل جبران نیست

 

متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مجاهدت‌ در راه خدا با این چیزها قابل مقابله و قابل جبران نیست.

خدای متعال می‌فرماید: «إِنَّ اللهَ اشْتَرَیٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَ أَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّهَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ فَیَقْتُلُونَ وَ یُقْتَلُونَ» آنچه در برابر مجاهدت در راه خدا وجود دارد و خدای متعال در مقابل تقدیم کردن و روی دست گرفتن جان و مال در راه خدا قرار داده، بهشت است، رضای خدا است.

آن چیزهایی که در دست و بال ما است -چه تشکّر زبانی‌مان، چه تشکّر عملی‌مان، چه نشانمان، چه درجه‌ای که می‌دهیم- چیزهایی است که بر حسب محاسبات مادّیِ دنیایی قابل ذکر است امّا بر حسب محاسبات معنوی و الهی قابل ذکر نیست.

الحمدلله همه‌ شماها این مجاهدت‌ها را کردید، تلاش کردید. الحمدلله خدای متعال به این برادر بسیار عزیزمان، آقای سلیمانی هم توفیق داده.

ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند، در راه خدا، برای خدا و مخلصاً لِلّه؛ و مجاهدت کرده‌اند.

ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا. هنوز سال‌ها جمهوری اسلامی با ایشان کار دارد. امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد.

ان‌شاءالله مبارکتان باشد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید