کد خبر:80516
پ
اسکندر مومنی

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر عازم وین شد

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در رأس هیأتی برای شرکت در نشست وزرای شصت و دومین اجلاس کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل (CND) به وین، پایتخت اتریش سفر کرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در رأس هیأتی برای شرکت در نشست وزرای شصت و دومین اجلاس کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل (CND) به وین، پایتخت اتریش سفر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این نشست ۲۳ الی ۲۴ اسفندماه جاری برابر با برابر با ۱۵-۱۴ مارس ۲۰۱۹ میلادی در مقر اروپایی سازمان ملل متحد برگزار می‌شود و اسکندر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان قرار است در این نشست اقدامات و مطالبات جمهوری اسلامی ایران را در عرصه مبارزه با مواد مخدر تبیین کند.

 

*** دیدارهای دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان در روین

 

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان همچنین حسب هماهنگی‌ها قرار است در حاشیه این نشست، با فدوتوف، معاون دبیرکل و مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل  (UNODC)، رئیس هیأت بین‌المللی کنترل مواد مخدر  (INCB) و روسای نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده از جمله افغانستان، پاکستان و اندونزی دیدار و درباره مسائل مشترک بحث و تبادل‌نظر ‌کند.

گفتنی است؛ کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل (CND) بر اساس ماده ۶۸ منشور ملل متحد در ساختار شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد اکوسوک (Economic and Social Council) به وجود آمد تا به‌عنوان ارگان مرکزی سیاست‌گذاری در درون سیستم ملل متحد در زمینه موضوع مواد مخدر عمل کند.

 

*** تعداد اعضای کمیسیون مواد مخدر

 

کمیسیون مواد مخدر دارای ۵۳ عضو از ۵ گروه جغرافیایی است و ارتقای سازوکارهای بین‌‌المللی کنترل مواد مخدر، تأمین انتظارات ارگان‌های بین‌المللی در زمینه کنترل مواد مخدر و بررسی تمامی ابعاد مواد مخدر (قاچاق و مصرف) در جهان از اهداف این کمیسیون می‌باشد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان را در این سفر، نمایندگان ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه همراهی می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همچنین برپایی نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه‌های کاهش تقاضا، مقابله با عرضه، رویکرد اجتماعی شدن و طرح صیانت اجتماعی و نقش سمن‌ها و توزیع سه کتاب «چهل سال خط مقدم در مبارزه علیه مواد مخدر»، «طرح ملی مبارزه با مواد مخدر در سند برنامه ششم توسعه» و «گزارش سال ۲۰۱۸ میلادی» به زبان انگلیسی از دیگر فعالیت‌های هیأت اعزامی کشورمان به وین می‌باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید