کد خبر:80487
پ
سردار رحیمی
رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد

دستگیری بیش از ۸۵۰ اراذل و اوباش در تهران

رئیس پلیس پایتخت با ارائه گزارشی از عملکرد پلیس تهران بزرگ در سال ۹۷ از دستگیری بیش از ۸۵۰ نفر از اراذل و اوباش پایتخت خبر داد.

رئیس پلیس پایتخت با ارائه گزارشی از عملکرد پلیس تهران بزرگ در سال ۹۷ از دستگیری بیش از ۸۵۰ نفر از اراذل و اوباش پایتخت خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس پایتخت در همایش فرماندهان و مدیران فاتب که صبح امروز در محل فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، اظهار کرد:

از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه بیش از ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده است که این رقم در مقایسه با سال قبل افزایشی هفت درصدی داشته است.

سردار حسین رحیمی افزود: از این تعداد ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تماس نیز منجر به اجرای مأموریت در پلیس پایتخت شده است.

 

*** اجرای طرح رعد

 

رئیس پلیس پایتخت به اجرای طرح رعد اشاره کرد و گفت: در اجرای ۲۲ مرحله طرح رعد، بالغ بر هزار و ۸۰۰ نفر دستگیر و در اختیار مراجع قضایی داده شدند.

رحیمی با بیان اینکه ۱۶۶ هزار و ۷۹۴ فقره سرقت در ۱۱ ماه گذشته منجر به کشف شده است، گفت:

مقایسه این آمار با مدت مشابه سال قبل از افزایش ۱۱ درصدی حکایت دارد.

وی افزود: در حوزه جرایم جنایی نظیر قتل، آدم ربایی، سرقت مسلحانه و… باید بگویم که ۹۵ درصد این جرایم در تهران کشف می‌شود و این نشان دهنده هوشمندی پلیس و شیوه کشف علمی جرایم است.

ضمن این که طی این مدت با کاهش در وقوع این جرایم روبرو بوده‌ایم.

 

*** اقدامات پلیس فتا

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اقدامات پلیس فتا خاطر نشان کرد:

پلیس فتا در این مدت ۱۰ هزار و ۲۰۵ پرونده را کشف کرد که برداشت غیر مجاز، مزاحمت اینترنتی، کلاهبرداری رایانه‌ای و دسترس به اطلاعات به حریم خصوصی از جمله این جرایم است.

به گفته‌ رحیمی، جرایم در حوزه‌ فضای مجازی امسال بیش از ۷۰ درصد رشد داشته است، اما در عین حال توان و قدرت پلیس نیز افزایش چشمگیری داشته است.

 

*** دستگیری بیش از ۸۵۰ نفر از اراذل و اوباش

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان این که در سال جاری بیش از ۸۵۰ نفر از اراذل و اوباش را در سطح محلات و پارک‌ها دستگیر کرده‌ایم، خاطر نشان کرد: مقایسه این آمار با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۸۶ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس پایتخت درباره‌ اقدامات پلیس در برخورد با جرایم باندی نیز گفت:

طی این مدت هزار و ۸۹۱ باند که در حوزه‌هایی همچون قاچاق مواد مخدر، اراذل و اوباش و… فعالیت کردند، توسط کارآگاهان پلیس امنیت، پلیس مبارزه با مواد مخدر منهدم شدند که این آمار رشدی هشت درصدی نسبت به سال گذشته داشتند.

 

*** طرح برخورد با حاملان سلاح سرد و گرم

 

رحیمی طرح برخورد با حاملان سلاح سرد و گرم را از دیگر طرح‌های پلیس در سال جاری برشمرد و گفت: طی این مدت بیش از ۵۵۰ سلاح شکاری و جنگی کشف شده است که در این زمینه نیز افزایش ۱۰ درصدی داشته‌ایم.

رحیمی با بیان این که امسال پلیس به پرونده‌های کلان و جرایم اقتصادی نیز ورود کرد، خاطر نشان کرد:

رسیدگی به این پرونده‌ها بار اصلی‌اش بر دوش پلیس بود؛ به طوری که امسال ۲۱ پرونده ستاد اقتصادی پلیس مورد رسیدگی قرار گرفته و هزار و ۹۰۵ نفر نیز در این زمینه احضار شدند که منجر به دستگیری ۴۹۳ نفر شد و از این میان ۳۸۷ نفر با حکم قضائی به زندان رفتند.

 

*** برخورد با قاچاق

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، برخورد با قاچاق را جزو اولویت‌های اصلی پلیس در سال ۹۷ برشمرد و گفت:

در این زمینه شاهد افزایش ۱۳۰ درصدی در آمار کشفیات هستیم.

رحیمی درباره پاکسازی نقاط آلوده به معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر نیز گفت: امسال طرح گسترده‌ای را در محله‌ شوش، مولوی و هرندی اجرا کرده‌ایم که در جریان آن بیش از ۱۰ هزار معتاد متجاهر شناسایی شدند.

حدود ۹۰ باب منزل که به پاتوق مصرف و خرید و فروش مواد مخدر تبدیل شده بودند، پلمب شد و بیش از ۱۶ تن انواع مواد مخدر نیز کشف و ضبط شد.

 

*** کاهش پنج درصدی تصادفات منجر به جرح در پایتخت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان از کاهش پنج درصدی تصادفات منجر به جرح در پایتخت خبر داد و گفت:

در مجموع تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته‌ایم تا امنیت را برای مردم تأمین کنیم و اجازه ندهیم خللی در امنیت ایجاد شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید