کد خبر:80496
پ
پور ابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

سوء مدیریت‌ها در صندوق بازنشستگی فولاد باید برطرف شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که صندوق بازنشستگی فولاد از ثروتمندترین صندوق‌های کشور است، بر لزوم رفع سوء مدیریت‌ها در این صندوق تاکید کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که صندوق بازنشستگی فولاد از ثروتمندترین صندوق‌های کشور است، بر لزوم رفع سوء مدیریت‌ها در این صندوق تاکید کرد.

 

*** بررسی مشکلات صندوق کانون بازنشستگی فولاد استان کرمان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست بررسی مسائل و مشکلات کانون بازنشستگی فولاد استان کرمان عنوان کرد: بیش از ۱۴ هزار نفر بازنشسته فولاد در استان کرمان داریم که ۱۵۰۰ نفر آنها عضو کانون هستند که باید فراگیری بیشتری از آنها داشته باشد.

محمدرضا پورابراهیمی بیان کرد: کارگران عرصه صنعت فولاد و زغالسنگ از سختکوش‌ترین اقشار جامعه کارگری استان هستند و استان کرمان بیشترین تعداد بازنشستگان فولاد را بعد از استان اصفهان دارد لذا نقش کرمان در تصمیم گیریهای کانون فولاد بسیار مهم است.

 

*** اقدامات مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع مشکل کارگران زغالسنگ

 

پورابراهیمی به اقدامات مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع مشکل کارگران زغالسنگ و کانون صندوق بازنشستگی فولاد پرداخت و ادامه داد:

آنچه در بضاعت و توانمان بود برای بازنشستگان فولاد انجام دادیم و حقوق‌ها و بیمه‌ها نسبت به گذشته بهتر شده است هر چند باید شرایط بهتر از اکنون را داشته باشیم.

وی پیشنهاد برگزاری جلسه‌ای را به اتفاق هیئت مدیره استانی کانون صندوق بازنشستگان فولاد کرمان و معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با مدیرعامل صندوق و هیئت مدیره صندوق در تهران را مطرح کرد و گفت:

تنها صندوقی که ورودی ندارد و به دلیل سن بالا خروجی زیاد دارد صندوق فولاد است.

 

*** طلب ۲۰ هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی فولاد از دولت

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به طلب ۲۰ هزار میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی فولاد از دولت اشاره کرد و افزود: این صندوق می تواند دو برابر حقوق فعلی و تعهدات بیمه ای اعضا را بپردازد و مازاد هم داشته باشد، حجم زیادی از شرکت های بزرگ متعلق به اعضای این صندوق است.

 

*** سوء مدیریت‌ها باید برطرف شود

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:

سوء مدیریت‌ها باید برطرف شود، ثروتمندترین صندوق کارکنان دولت، بازنشستگان فولاد است، اما در عین دارایی و ثروت، فقیر هستند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول