کد خبر:80610
پ
وزیر راه
وزیر راه و شهرسازی خبر داد

سه برنامه برای شتاب‌دهی به تولید مسکن/ افتتاح مترو هشتگرد در تابستان ۹۸

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح مترو هشتگرد در تابستان ۹۸ از طراحی و اجرای سه برنامه برای شتاب‌دهی به تولید مسکن در کشور خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح مترو هشتگرد در تابستان ۹۸ از طراحی و اجرای سه برنامه برای شتاب‌دهی به تولید مسکن در کشور خبر داد.

 

*** مترو هشتگرد یکی از پروژه‌های متفاوت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز (پنجشنبه) در جریان افتتاح ۱۲۱۲ واحد مسکن مهر، دو باب مسجد، سه باب زمین ورزشی، سه مدرسه در شهر جدید هشتگرد اظهار کرد:

مترو هشتگرد یکی از پروژه‌های متفاوتی است که در دستور کار قرار گرفته و آزادسازی مسیر و امکانات فنی که باید برای آن در نظر گرفته می‌شد اگر زمان‌بر بوده اما به پیشرفت بالای ۷۷ درصد رسیده است.

محمد اسلامی با اشاره به افتتاح مترو هشتگرد افزود: اکثر تجهیزات و امکانات مترو گلشهر-هشتگرد تأمین شده و در اختیار پیمانکاران است تا آنها را نصب کند.

ان‌شاءالله با تزریق نقدینگی که برای این پروژه انجام خواهیم داد اطمینان داریم اواسط تابستان سال ۱۳۹۸ قابلیت بهره برداری پیدا می‌کند. مردم بدانند که هیچ وقفه‌ای در کار انجام نخواهد شد.

اسلامی با اشاره به افتتاح مترو هشتگرد تاکید کرد: اراده‌ای از سوی نمایندگان برای پروژه‌ی مترو هشتگرد وجود دارد.

استاندار و شرکت عمران شهرهای جدید که سرمایه گذاری می‌کند هم اهتمام ویژه‌ای برای اتمام پروژه‌ی مترو دارند.

 

*** راه آهن کرج-قزوین در حال تکمیل

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح مترو هشتگرد و با بیان این که علاوه بر مترو خط دوم راه آهن کرج-قزوین در حال تکمیل است، گفت:

در نظر داریم قطار حومه‌ای را نیز برقرار کنیم تا ترافیک اتوبان تهران – قزوین کاهش یابد و مردم سفر ایمن و راحتی به تهران داشته باشند.

به گفته اسلامی، جاده تهران – طالقان نیز سال آینده بهره برداری می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که این پروژه به تخریب محیط زیست منجر نشود.

 

*** افزایش وام ساخت به ۱۰۰ میلیون تومان

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح مترو هشتگرد در پاسخ به این سوال که شورای پول و اعتبار چه زمانی وام ساخت مسکن را افزایش می‌دهد؟ گفت:

یکی از تهدیدات ما جریان‌سازی برای تولید و عرضه مسکن است.

تسهیلاتی که به سازندگان داده می‌شود را در شورای پول و اعتبار تصویب کردیم و به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش دادیم که قابلیت انتقال به خریداران را دارد.

اسلامی با اشاره به افتتاح مترو هشتگرد ادامه داد: این مشوق به علاوه مشوق‌هایی که در خصوص عرضه زمین و کارت اعتباری مصالح در حال نهایی شدن است، سه عامل شتاب‌دنده برای تولید مسکن به ویژه برای اقشار کم درآمد و متوسط محسوب می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر راه و شهرسازی در پایان تاکید کرد:

اطمینان داریم این اقدام کفایت می‌کند، چرا که هم تورم‌زا نیست و هم می‌تواند قیمت تمام شده مسکن را متناسب حفظ کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید