کد خبر:80632
پ
مبازه با مواد مخدر

نشست وزرای اجلاس کمیسیون موادمخدر سازمان ملل آغاز به کار کرد

نشست وزرای شصت و دومین اجلاس کمیسیون موادمخدر سازمان ملل متحد (CND) در وین آغاز به کار کرد.

نشست وزرای شصت و دومین اجلاس کمیسیون موادمخدر سازمان ملل متحد (CND) در وین آغاز به کار کرد.

 

*** آغاز اجلاس کمیسیون موادمخدر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، هیأتی از جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در اجلاس کمیسیون موادمخدر حضور دارد.

 

*** چهل سال خط مقدم در مبارزه ایران علیه مواد مخدر

 

در ابتدای اجلاس کمیسیون موادمخدر ، کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان‌های بین‌المللی در وین، به‌عنوان معاون اول کمیسیون و رئیس کمیته همگانی (بررسی قطعنامه‌ها) انتخاب شد.

در حاشیه برگزاری این نشست نیز، نمایشگاهی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های کاهش تقاضا، مقابله با عرضه، رویکرد اجتماعی شدن و طرح صیانت اجتماعی و نقش سمن‌ها برپا می‌باشد و همچنین سه کتاب «چهل سال خط مقدم در مبارزه علیه مواد مخدر»، «طرح ملی مبارزه با مواد مخدر در سند برنامه ششم توسعه» و «گزارش سال ۲۰۱۸ میلادی» به زبان انگلیسی در بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود.

 

*** ارتقاء سازوکارهای بین‌‌المللی کنترل مواد مخدر

 

گفتنی است، اجلاس کمیسیون موادمخدر سازمان ملل (CND) بر اساس ماده ۶۸ منشور ملل متحد در ساختار شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد اکوسوک (Economic and Social Council) به وجود آمد تا به‌عنوان ارگان مرکزی سیاست‌گذاری در درون سیستم ملل متحد در زمینه موضوع مواد مخدر عمل کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کمیسیون مواد مخدر دارای ۵۳ عضو از ۵ گروه جغرافیایی است و ارتقاء سازوکارهای بین‌‌المللی کنترل مواد مخدر، تأمین انتظارات ارگان‌های بین‌المللی در زمینه کنترل مواد مخدر و بررسی تمامی ابعاد مواد مخدر (قاچاق و مصرف) در جهان از اهداف این کمیسیون می‌باشد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نه =

کلید مقابل را فعال کنید