کد خبر:80690
پ
شهرهای مذهبی
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

بازار سوغات شهرهای مذهبی نیازمند ساماندهی است

وزیرصنعت با اشاره به در اختیار بودن ۸۵ درصد بازار سوغات شهرهای مذهبی به کالاهای خارجی از در دستور کار قرار داشتن طرح ساماندهی این بازار و بسترسازی برای صادرات این محصولات خبر داد.

وزیرصنعت با اشاره به در اختیار بودن ۸۵ درصد بازار سوغات شهرهای مذهبی به کالاهای خارجی از در دستور کار قرار داشتن طرح ساماندهی این بازار و بسترسازی برای صادرات این محصولات خبر داد.

 

*** صادرات و ساماندهی بازار سوغات شهرهای مذهبی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت روز پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۷ دردیدار با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور درقم با بیان اینکه دوره مطالعاتی طرح ساماندهی بازار سوغات مشهد ۲ سال به طول انجامیده و نهایی شده است، اظهار داشت:

در این طرح ساماندهی بازار سوغات شهرهای مذهبی و بسترسازی برای صادرات اقدام سوغاتی این استان مورد توجه قرار گرفته است که آمادگی داریم تا این الگو نیز در قم اجرایی شود.

 

*** تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب؛ مبنای کار وزارت صمت

 

وی با بیان اینکه گام دوم انقلاب اسلامی و تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنای کار وزارت صمت است گفت:

اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ویژه در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی به عنوان اولویت‌های اساسی وزارت صمت مورد تاکید است.

رضا رحمانی، با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن طرح ساماندهی بازار شهرهای مذهبی ، حفظ وضع تولید و اشتغال فعلی را جهاد دانست و تاکید کرد:

مبنای کار وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز تحقق منویات رهبری انقلاب در زمینه حفظ تولید و اشتغال موجود و ارتقای آن در کشور است.

 

*** حمایت از کالای ایرانی؛ نیازمند کار فرهنگی و فرهنگسازی

 

وی با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی، نیازمند کار فرهنگی و فرهنگسازی است ادامه داد:

ارزش خدمت به مردم و تولید به عنوان مبنای وزارت صمت باید اولویت فرهنگ سازی در کشور باشد.

رحمانی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن طرح ساماندهی بازار شهرهای مذهبی و با تاکید براستفاده از ظرفیت حوزه علمیه درزمینه فرهنگسازی گفت:

نیازمند افزایش ارتباطات با مدیران، علما و صاحب نظران حوزه علمیه در زمینه فرهنگسازی درحوزه تولید، اشتغال و حمایت از کالای ایرانی هستیم.

وی ادامه داد: هرگونه تولید محتوا و فرهنگ سازی در زمینه حمایت از کالای ایرانی و ارتقای فرهنگ کار توسط حوزه علمیه مورد حمایت وزارت صمت قرار می گیرد.

 

*** ایجاد ظرفیت‌هایی برای کشور

 

رحمانی با بیان اینکه شرایط موجود با وجود همه مشکلات، ظرفیت‌هایی نیز برای کشور ایجاد کرده است گفت:

فرصتی طلایی برای رونق تولید پوشاک و لوازم خانگی در کشور فراهم شده و توجه به این صنایع به عنوان یک اولویت در سال ۹۸ در دستور کار جدی وزارت صمت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به عقب افتادگی قم درحوزه صنعت نیزگفت: قم درحوزه صنعت با کم کاری ها و عقب افتادگی هایی مواجه است که باید این کمبود جبران شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت در پایان اظهار داشت:

هماهنگی زیادی میان مدیریت قم وجود دارد و هر اقدامی که مدیران برای توسعه صنعتی استان به جمع بندی برسند، به طور قطع مورد حمایت وزارت صمت است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

کلید مقابل را فعال کنید