کد خبر:80740
پ
مرگ و میر ایرانیان
قائم مقام وزارت بهداشت در جشن شکرانه سال ۹۷ شرکت شهر سالم شهرداری تهران خبر داد

معرفی ده عامل مرگ و میر ایرانیان در سال‌های اخیر

قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با معرفی ده عامل مرگ و میر ایرانیان در سال‌های اخیر تغییر رفتار ایرانیان را در کاهش مرگ و میر آنها مؤثر دانست.

قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با معرفی ده عامل مرگ و میر ایرانیان در سال‌های اخیر تغییر رفتار ایرانیان را در کاهش مرگ و میر آنها مؤثر دانست.

 

*** رعایت بهداشت فردی و جمعی ایرانیان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم جشن شکرانه سال ۹۷ شرکت شهر سالم شهرداری تهران که در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزاری شد ضمن تاکید بر رعایت بهداشت فردی و جمعی ایرانیان اظهار داشت:

ده عامل در مرگ و میر ایرانیان در سال اخیر مؤثر بودند.

 

*** ده عامل مرگ و میر در ایرانیان 

 

ایرج حریر‌چی درباره این ده عامل گفت: عواملی مانند فشار خون بالا، رژیم غذایی، قند خون بالا، اضافه وزن، دخانیات، سوء تغذیه، بالا بودن چربی خون، مصرف مواد مخدر، آلودگی هوا و بیماری‌های کلیوی در مرگ و میر ایرانیان سهم اصلی و عمده دارند.

 

قائم مقام وزارت بهداشت اظهار داشت: ایرانیان ۳/۱۰ گرم تا ۱۲ گرم نمک مصرف می‌کنند که استاندارد آن ۳ تا ۵ گرم است و نان عامل اصلی افزایش مصرف نمک ایرانیان است.

ایرج حریرچی در ادامه جشن شکرانه ادامه داد: ۵/۱۰ میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت هستند و در مرحله ابتدا به آن هستند که باید اقدامات پیشگیرانه در این زمینه انجام شود.

 

وی ادامه داد: حدود ۵/۵۹ درصد مردم ایران چاق بوده یا اضافه وزن دارند.

و ۵/۱۰ درصد مردم هم به صورت حرفه‌ای دخانیات مصرف می‌کنند.

 

*** کاهش آلودگی هوا

 

وی افزود: ۴/۱۰ درصد علت مرگ و میر ایرانیان را آلودگی هوا در اختیار دارد که ضرورت اتخاذ تصمیمات کلان در راستای کاهش آلودگی هوا بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، قائم مقام وزارت بهداشت در پایان صحبت‌های خود در جشن شکرانه سال ۹۷ شرکت شهر سالم شهرداری تهران اظهار داشت:

همه عوامل دخیل در مرگ و میر ایرانیان با تغییر رفتار ایرانیان قابل حل و درمان است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید