کد خبر:80744
پ
بخش سلامت
رئیس شورای شهر تهران در مراسم جشن شکرانه سال ۹۷ شرکت شهر سالم شهرداری تهران گفت

سلامت؛ بخش زیربنایی جامعه است

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به این‌که سلامت؛ بخش زیربنایی جامعه است، ارتقای نظام سلامت را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست.

رئیس شورای شهر تهران در مراسم جشن شکرانه سال ۹۷ شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به این‌که سلامت؛ بخش زیربنایی جامعه است، ارتقای نظام سلامت را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی دانست.

 

*** نقش بخش سلامت در حوزه زیربنایی جامعه

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس شورای شهر تهران در مراسم جشن شکرانه سال ۹۷ شرکت شهر سالم شهرداری تهران در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن، پیشاپیش ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و روز پدر اظهار داشت:

بخش سلامت بخش زیربنایی جامعه است و بدون آن شاخص‌های توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … تحقق نخواهد یافت.

 

 

*** ارتقای نظام سلامت

 

محسن هاشمی ادامه داد: یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی از شروع پنجمین دهه آن بحث ارتقای نظام سلامت بوده است که زحمات زیادی در این زمینه کشیده شده است.

هاشمی افزود: شرکت شهر سالم هم تاریخچه آن مربوط به سال ۷۲ است که در آن سال با هدف ارتقای بهداشت و درمان کارکنان بهداشتی تاسیس شد.

وی افزود: قرار بود شهر سالم در محلات تهران تاسیس شود تا مشکلات آنها حل شود و خوشبختانه گسترش خوبی داشته که بیش از ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیارد تومان بودجه به آن تخصیص داده شد.

 

هاشمی ادامه داد: مراکز درمانی شهرداری تهران بیش از سه میلیون نفر مراجعه کننده دارد، که شرکت شهر سالم به آنها خدمات و امکانات می‌دهد.

۳۰درصد پرسنل فعالیت‌های مرکز درمانی شرکت شهر سالم در جهت پرسنل و ۷۰ درصد به خدمت به افراد و بیماران اختصاص دارد.

 

 

*** پیشگیری از بروز بیماری‌ها 

 

وی افزود: شرکت شهر سالم در بخش سلامت به خوبی فعالیت‌های خود را انجام داد و توانسته اقدامات خوبی در راستای آسیب‌های اجتماعی به ویژه آلودگی هوا و ورزش همگانی انجام دهد و از بروز بیماری‌ها پیشگیری کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان اظهار داشت:

در شرایط فعلی که فشار بر مردم بالا است، تلاش شهرداری و شورای شهر بر آن است تا از میزان فشار‌ها بر مردم بکاهد و سطح رفاه و آسایش شهروندان تهرانی را افزایش دهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید