کد خبر:80727
پ
مشکلات اقتصادی
امام جمعه موقت تهران

مشکلات اقتصادی را با توان داخل حل کنیم/ ایران آمریکا را زمین زده است

امام جمعه موقت تهران بر حل مشکلات اقتصادی با تکیه بر توان داخلی تاکید کرد.

امام جمعه موقت تهران بر حل مشکلات اقتصادی با تکیه بر توان داخلی تاکید کرد.

 

*** تشکر از حضور مردم در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: از اینکه ملت ما ۲۲ بهمن آنچنان به خیابان‌ها آمدند و دشمن و تبلیغاتش را از بین بردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

آیت‌الله امامی کاشانی افزود: ریشه راهپیمایی مردم در ۲۲ بهمن به سوره والعصر برمی‌گردد، یعنی قسم به زمان و قسم به عصر پیامبر (ص) و مخصوصاً قسم به عصر امام زمان (عج).

راهپیمایی ۲۲ بهمن که محصول امام و شهدای ماست، جلوه‌ای از جلوات پیامبر (ص) و حضرت مهدی (عج) است. این نور در همه دلهاست اما دشمن نمی‌تواند این نور را ببیند چراکه در ظلمت به سر می‌برد.

 

*** دنیا قبول دارد که ایران آمریکا را در عراق و سوریه زمین زده است

 

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: جمهوری اسلامی، ملت ایران و اسلام، گلوی آمریکا و رئیس‌جمهور نالایقش را با تمام قدرتی که از خود نشان می‌دهد گرفته و به دیوار فشار داده است. دنیا قبول دارد که ایران آمریکا را در عراق و سوریه زمین زده است.

 

*** دیدار اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب

 

امامی کاشانی با اشاره به دیداری که اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب داشتند، اظهار کرد:

از جمله فرمایشات رهبر انقلاب در این دیدار این بود که دشمن مشغول است و تمام قدرت و فشار حداکثری خود را علیه ایران برقرار کرده است و ما هم باید در مقابل امکانات حداکثری علیه دشمن را فراهم کنیم.

 

*** مشکلات اقتصادی باید در داخل کشور حل شود

 

وی افزود: مشکلات اقتصادی باید در داخل کشور حل شود یعنی باید در داخل کشور به تولید اهمیت بدهیم و مراقب باشیم عده‌ای دزدی، احتکار و گرانفروشی نکنند و غذای مردم را نبرند.

انسان تعجب می‌کند که عجب چشم‌های نابینایی در این کشور وجود دارد.

من به تمام مفسدان و کسانی که مشکلات اقتصادی را بوجود می‌آورند می‌گویم که خداوند بالاخره خسارت این فساد را یا به خودت خواهد زد یا به فرزندان و نسلتان خواهد زد. این پول جمع کردن‌ها جز نابودی برای انسانی چیزی دیگر ندارد.

 

*** تاکید بر مدیریت و نظارت دقیق در کشور

 

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر مدیریت و نظارت دقیق در کشور، تصریح کرد: وقتی قرار است دشمن از امکانات حداکثری استفاده کند و با تحریم‌ها بر ایران فشار بیاورد ما هم باید از امکانات حداکثری خود در حل مشکلات اقتصادی استفاده کنیم.

یعنی ما هم باید درست فکر کنیم و راه‌های صحیح را انتخاب کنیم.

 

امامی کاشانی گفت: ما وظیفه داریم که همه را به حق توصیه کنیم و به عده‌ای بگوییم که فساد نکنید و رشوه نگیرید.

چه شده که این وظیفه انجام نمی‌شود؟ چرا اشکالات و گرفتاری‌های خودمان را نمی‌بینیم؟ باید تصمیم بر مدیریت درست و وجدان کار بگیریم نه اینکه روزمان را بی فایده بگذرانیم.

 

*** مقاومت در برابر مشکلات اقنصادی 

 

وی ادامه داد: چرا عده‌ای آنقدر قاچاق انجام می‌دهند و مردم را تحت فشار گذاشته‌اند؟ نباید در این مسائل بگوییم به ما ارتباطی ندارد، باید به کسانی که این اقدامات را انجام می‌دهند توصیه به حق کنیم. خدا می‌گوید اگر تواصی به حق و صبر داشته باشید پیروزید. باید در عین حل مشکلات اقتصادی و … در برابر آنها مقاومت داشته باشیم.

 

محکومیت حمله تروریستی امروز به دو مسجد در نیوزلند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، امام جمعه موقت تهران در پایان با محکومیت حمله تروریستی امروز به دو مسجد در نیوزلند، گفت:

در این حادثه دهها نفر شهید و مجروح شدند. این حمله به نماز جمعه یعنی حمله به پایگاه حرکت امت اسلام. باید به نماز جمعه اهمیت بدهیم و دشمن را بشناسیم و بدانیم که دشمن ذلیل است و ما باید به وظیفه‌مان عمل کنیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید