کد خبر:80694
پ
دام زنده
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

نخستین کشتی محموله دام زنده کشور وارد بندر چابهار شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود نخستین کشتی محموله دام زنده از مبدا کشور رومانی به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود نخستین کشتی محموله دام زنده از مبدا کشور رومانی به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت:

نخستین کشتی محموله دام زنده کشور به تعداد ۴۷ هزار و ۹۰ راس دام از مبدا کشور رومانی وارد بندر شهید بهشتی چابهار شد و عملیات تخلیه آن نیز امروز جمعه ۲۴ اسفند ماه ۹۷ آغاز شد.

ورود دام زنده در بندر چابهار برای نخستین بار نویددهنده توسعه و آبادانی این بندر و تنظیم بازار گوشت در کشور است.

 

*** افتتاح بندر شهید بهشتی چابهار

 

بهروز آقایی افزود: بندرشهید بهشتی چابهار پس از افتتاح در سال گذشته توانایی پهلوگیری هر نوع کشتی با انواع کالا را دارد و می‌تواند نقش مهمی در توسعه استان سیستان و بلوچستان داشته باشد.

وی بیان کرد: بعد از افتتاح این بندر بازاریابی خوبی برای پذیرش انواع کشتی شده است تا بتوان با فعال سازی ترافیک کالا و بار موجبات توسعه این بندر را فراهم کرد.

 

*** همکاری مسئولان مختلف محلی، برای واردات نخستین محموله دام زنده

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از همکاری و مساعدت‌های مسئولان مختلف محلی، استانی و کشوری برای واردات نخستین محموله دام زنده به بندر چابهار قدردانی کرد و افزود:

تعامل مسئولان می‌تواند بخشی از مشکلات را مرتفع کند.

وی بیان کرد: واردات کالاهای اساسی به بندر چابهار و توزیع در سیستان و بلوچستان و استان‌های شرقی کشور به کاهش قیمت تمام شده کالا منجر می‌شود.

آقایی گفت: فعال سازی ظرفیت کشتارگاه‌های سیستان و بلوچستان علاوه بر اشتغال می‌تواند دسترسی آسان مردم به گوشت قرمز را فراهم کند.

 

*** واردات هزاران راس دام زنده از طریق بندر چابهار

 

مدیرعامل پشتیبانی امور دام کشور نیز اظهار داشت:

واردات هزاران راس دام زنده از طریق بندر چابهار با هدف تنظیم بازار، تامین و توزیع گوشت قرمز و کاهش قیمت‌ها در سطح استان سیستان وبلوچستان و کشور است.

حمید ورناصری افزود: بندر چابهار ظرفیت مناسبی برای واردات دام‌های زنده سبک و سنگین به کشور است و باید به بهترین شکل ممکن از این ظرفیت برای فعال سازی کشتارگاه‌های استان سیستان وبلوچستان و کشور استفاده شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل پشتیبانی امور دام کشور بیان کرد:

واردات دام زنده در بندر چابهار بعد از تخلیه نخستین کشتی ادامه خواهد داشت تا بتوان از این طریق نیاز بازار را تامین و نسبت به تنظیم بازار اقدام کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید