کد خبر:80762
پ
حمید چوبینه مدیر عامل شرکت شهر سالم
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران خبر داد

اجرای «پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت»

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از اجرای پیوست بهداشت و سلامت نوروزی در پایتخت خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از اجرای پیوست بهداشت و سلامت نوروزی در پایتخت خبر داد.

 

*** دو ویژگی مهم در شرکت شهر سالم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به اینکه شرکت شهر سالم در ماموریت اصلی و انجام وظایف حساس خود در راستای ارایه خدمات حوزه سلامت به پرسنل محترم و بازنشسته‌های عزیز شهرداری تهران و همچنین هموطنان عزیزمان، دو نکته ویژه و مهم را همواره در دستور کار خود دارد، اظهار داشت:

اولا، وظایف محوله به این شرکت از آنجا که در حوزه بهداشت و سلامت شهروندان بویژه همکاران و بازنشستگاه شهرداری تهران می‌باشد، بسیار حساس و ویژه است و امکان توقف و تعطیلی در آن وجود ندارد و به همین دلیل بنده و همکارانم همواره باید بنحوی بایسته و شایسته در دسترس و خدمت، خدمت‌گیرندگان باشیم و دوما شرکت شهر سالم در ماموریت و نقشه راه خود، همواره نگاهی ملی و عمومی را مدنظر داشته و دارد و در واقع نتایج بسیاری از خدماتی که توسط این مجموعه ارائه می‌شود، متوجه عامه مردم است بخصوص کسانی که در پایتخت زندگی می‌کنند و این موضوع در واقع اهمیت همواره در اختیار خدمت‌گیرندگان بودن را دوچندان می‌کند.

حمید چوبینه افزود: البته لازم به ذکر است، اقداماتی که شرکت شهر سالم در حوزه مسئولیت اجتماعی انجام داده و می‌دهد، بسیار فراتر از اقدامات سازمانی است و در اینگونه اقدامات، مسائل و چالش‌های اجتماعی در حوزه ملی مدنظر قرار گرفته و واکنش لازم به آن نشان داده شده که نمونه‌های آن در کارنامه کاری این شرکت بخصوص در دوره مدیریت جدید، قابل توجه است.

 

*** شهر سالم در ایام نوروز

 

مدیرعامل شرکت شهر سالم در ادامه تصریح کرد:

به دلایل مذکور شرکت شهر سالم نباید تعطیلی داشته باشد و همواره باید در خدمت عزیزانی که اشاره داشتم باشد و باتوجه به این مهم، می‌طلبد که چه در زمان عادی و چه در زمان تعطیل، برنامه‌ای منسجم و مناسب داشته باشد.

بعنوان مثال مجموعه شهر سالم برای ایام نوروز یک پیوست را با عنوان «پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت» تهیه و در دست اجرا دارد تا بتواند در این ایام بنحوی شایسته در خدمت پرسنل و بازنشسته‌های شریف شهرداری تهران و ساکنین محترم پایتخت باشد و درکنار آن نیز، میزبان خوبی برای مسافران نوروزی باشد و با ارایه خدمات ویژه و مطلوب، ایامی همراه با آرامش، شادی و سلامتی را برای آنها رقم زند.

 

*** معاونت درمان شهر سالم در ایام نوروز

 

حمید چوبینه در ادامه بیان داشت:

در روزهای تعطیل، علاوه بر درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، همکاران من در معاونت درمان نیز، ساعاتی از روز را برای ارجاع بیماران به بیمارستان‌ها در حوزه ستادی حضور خواهند داشت و این بخش در این ایام به هیچ عنوان تعطیل نخواهد شد زیرا اگر در این ایام، فردی از همکاران گرفتار بیماری شد و نیاز به انتقال به بیمارستان داشت باید افرادی باشند که جوابگوی آنها باشند.

 

*** درمانگاه‌های شهر سالم

 

مدیرعامل شرکت شهر سالم در ادامه به درمانگاه‌های زیر مجموعه این شرکت به عنوان یکی از بخش‌های مهم «پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت» اشاره و اظهار داشت:

از مجموعه درمانگاه‌های شرکت شهر سالم، تقریبا ۲۵ درصد آنها شبانه‌روزی هستند که درمانگاه‌های یک، سه، هشت و پنج می‌باشند و این درمانگاه‌ها در کلیه ایام تعطیل بصورت شبانه‌روزی در خدمت پرسنل و بازنشسته‌های محترم شهرداری، همشهریان تهرانی و مسافران عزیز نوروزی خواهند بود و درواقع همه مردم می‌توانند از خدمات این مراکز که کلیه خدمات درمانی را نیز ارایه می‌دهند، بهره‌مند شوند.

 

*** کشف مجدد زیبایی‌های پایتخت

 

مدیر عامل شرکت شهر سالم در ادامه با معرفی اورژانس شرکت شهر سالم بعنوان یکی از بخش‌های اصلی «پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت»، به توضیح در خصوص اهمیت آن پرداخت و اظهار داشت:

تهران در نگاه بنده و همکارانم در شهرداری تهران، یک شهر صرفا سیاسی نیست و اعتقاد داریم این کلانشهر می‌تواند یک پایگاه گردشگری عالی و قابل توجه باشد اما متاسفانه بعلت مشکلاتی که در اکثر کلانشهرهای دنیا نیز وجود دارد، مورد غفلت قرار گرفته است، اما نوروز یک فرصتی را برای ما و هموطنانمان فراهم می‌کند که بتوانیم این غبار غفلت را از پایتخت کشورمان بزداییم و دوباره زیبایی‌های پایتخت را کشف کنیم و از آن لذت ببریم.

 

*** خدمات شهرداری تهران در ایام نوروز

 

شهرداری تهران در این راستا، برنامه‌های منسجم و مختلف فرهنگی، اجتماعی و رفاهی را برای میزبانی از نوروز تدارک دیده و در تلاش است با این برنامه‌ها، علاوه‌بر افزایش روحیه نشاط و امید در میان شهروندان، میزبان خوبی برای مسافران نوروزی باشد.

شهرداری تهران در ایام نوروز ۱۳ نوروزگاه را با توزیع مناسب جغرافیایی در پایتخت برای اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، آموزشی و تفریحی تدارک دیده که پیش‌بینی می‌شود حداقل روزانه پنج هزار نفر از شهروندان و هموطنان ما به همراه خانواده‌های خود به این نوروزگاه‌ها که ۱۰ مورد آن منطقه‌ای و ۳ مورد آن فرامنطقه‌ای می‌باشند، تشریف بیاورند.

در اقدامی دیگر، شهرداری تهران ۷ بوستان را در مبادی ورودی پایتخت برای اسکان مسافران نوروزی تدارک دیده است که ارایه خدمات مورد نیاز به هموطنانمان در این مکان‌ها بسیار مهم است.

به عنوان مثال دیگر، می‌توان به طرح «پرسه در شهر» شهرداری تهران در ایام نوروز اشاره داشت خبر داد که ۱۸ مسیر برای گردش و پیاده‌روی گردشگران به همراه راهنما تعیین شده است.

با توجه به اقدامات مذکور و مشابه شهرداری تهران در ایام نوروز و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی و تفریحی که پیش‌بینی می‌شود، همچون سال‌های گذشته با استقبال قابل توجه شهروندان و هموطنانمان روبرو شود، پرواضح است که نیاز به تهیه و اجرای یک پیوست بهداشت و سلامت، امری ضروری و غیرقابل اجتناب است و دقیقا به همین دلیل بود که شرکت شهر سالم به اتفاق همکاران خود از حدود یک ماه پیش، دست بکار شد و پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت را تهیه و به مرحله اجرا رساند.

 

*** پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت

 

وی در ادامه اضافه کرد:در این پیوست، همانطور که در ابتدای توضیحات اشاره شد، برای درمانگاه‌های شرکت شهر سالم برنامه ویژه‌ای تهیه و به آنها ابلاغ شد که در این ایام، نهایت همکاری و تعامل را با همکاران، شهروندان و بخصوص مسافران نوروزی بعنوان مهمانان ما داشته باشند و برای آنها میزبانان خوبی باشند.

اما در بخش دیگری از این پیوست، با توجه به خدمات و برنامه‌های شهرداری تهران در ایام نوروز که بصورت خلاصه به چند مورد آن اشاره داشتم، همکاران من در اورژانس شهر سالم، مسئولیت سنگین‌تری را برعهده دارند و می‌بایست علاوه بر همکاران و شهروندان، خدمات لازم و قابل قبولی را در کوتاهترین زمان ممکن به مسافران نوروزی ارایه دهند و به همین دلیل می‌بایست حضوری پررنگ و قوی را طبق برنامه ابلاغ شده، در مکان‌های مشخص داشته باشند.

برای اورژانس شرکت شهر سالم که همواره و در همه حال همپای اورژانس تهران و کشور فعالیت داشته، چند ماموریت و وظیفه را برای ایام نوروز در نظر داریم.

 

*** اورژانس شهر سالم در ایام نوروز

 

اولین مسئولیت‌ اورژانس شهر سالم این است که به صورت کامل در خدمت پرسنل و بازنشستگان عزیز شهرداری تهران باشند و برای پرسنل رسمی شهرداری تهران، صندوق بیمه شهرداری تهران و بازنشستگان نیز که نیاز به معاینات و معالجاتی در منازلشان دارند، در کنارشان باشند و بر بالین آنها حاضر شوند.

دومین مسئولیت و وظیفه‌ای که برای تیم اورژانس شرکت شهر سالم در پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت در نظر گرفتیم، اقدامی است که برای اولین بار در کشور در حال انجام است.

در پیوست مذکور مقرر شده است اورژانس شرکت شهر سالم در پایانه‌های مسافر‌بری شهر تهران که ۴ پایانه اصلی در شمال، جنوب، شرق و غرب شهر تهران می‌باشند، مستقر شوند و در روزهای پر تردد و پر رفت و آمد، خدمات لازم و ضروری بهداشتی و درمانی را به مسافرانی که می‌خواهند مسافرت کنند یا از شهر‌های دیگر وارد تهران می‌شوند که احتمالا بخشی از آنها پرسنل و بازنشسته‌های عزیز شهرداری هستند، ارایه دهند.

مدیر عامل شرکت شهر سالم در ادامه اضافه کرد:

ما در این رویکرد جدید، مسئولیت اجتماعی و سلامت‌محوری را با هم بکار بستیم و در این ماموریت، خدمات بهداشتی و درمانی اولیه و مورد نیاز مسافران را در خدمتشان هستیم و اگر احتمالا نیاز به اعزام به بیمارستان باشد نیز همکاران من در اورژانس شرکت شهر سالم در خدمتشان خواهند بود.

 

*** استقبال و بدرقه مسافران نوروزی

 

دکتر چوبینه در ادامه تصریح کرد: در واقع با این رویکرد و اقدامات مورد نظر بدنبال این هستیم که با توصیه‌های بهداشتی سفر، علاوه بر ارایه خدمات اولیه درمانی، یک استقبال یا بدرقه‌ صمیمی از مسافران عزیز نوروزی داشته باشیم که امیدوارم برای این عزیزان نیز اقدامات مورد نظر، دلنشین باشد و برای آنها، آغاز یا پایان خوشی از یک سفر را به یادگار بگذارد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر نیز مذاکرات و هماهنگی‌های لازم با پایانه‌های مسافربری جهت استقرار آمبولانس‌های اورژانس شهر سالم  و همچنین اورژانس کشور برای همکاری و همراهی در این طرح، انجام و با توکل به خداوند متعال به زودی شاهد آغاز فعالیت تیم اورژانس خواهیم بود.

 

*** پایش سلامت رانندگان شرکت‌های مسافربری بین شهری

 

مدیر عامل شرکت شهر سالم در ادامه توضیحات خود پیرامون اجرای پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت، از اقدام جدید دیگر شرکت تحت مدیریت خود با عنوان «پایش سلامت رانندگان شرکت‌های مسافربری بین شهری» نام برد.

وی با اشاره به اینکه این طرح قرار است با همکاری اورژانس کشور اجرا شود از توضیح جزییات آن در برنامه گفتگوی صبحگاهی شبکه خبر که قرار است فردا ۲۶ اسفند ماه ساعت ۸:۲۰ به صورت زنده روی آنتن برود، خبر داد.

 

*** تشدید نظارت‌های بهداشتی بر بوستان‌ها و اغذیه فروشی‌ها

 

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در ادامه توضیحات خود پیرامون پیوست بهداشت و سلامت نوروزی در پایتخت، از تشدید نظارت‌های بهداشتی بر بوستان‌ها و اغذیه فروشی‌ها در این ایام خبر داد و اظهار داشت:

اقدام مهم دیگری که لازم است نه تنها در ایام نوروز تعطیل نشود بلکه با برنامه و شدت بیشتری اداه پیدا کند، نظارت‌های سازمان یافته‌ای است که در طول سال بر اماکن مربوط به شهرداری تهران مثل بوستان‌ها که پر تردد هستند، انجام می‌شود.

امسال بگونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که همکاران ما نظارت‌هایشان را در اماکنی که شلوغ و پر‌تردد هستند با جدیت بیشتری انجام دهند و این اماکن بدون نظارت بهداشتی همکاران ما نباشد.

در اجرای پیوست مذکور، علاوه بر نظارت بر اماکن پر تردد مثل بوستان‌ها و چک کردن مسائل بهداشت محیط، همکاران ما در حوزه بهداشت شرکت شهر سالم، اغذیه‌فروشی‌هایی را که در این اماکن وجود دارند نیز با جدیت مورد نظارت و بازرسی قرار خواهند داد تا همشهریان و هموطنان ما از هرگونه مشکل و بیماری، مصون بمانند.

 

*** فعالیت آزمایشگاه‌های مواد غذایی در ایام نوروز

 

چوبینه در ادامه به برنامه دیگری که بواسطه اجرای پیوست بهداشت و سلامت نوروزی در پایتخت، انجام خواهد شد، پرداخت و اظهار داشت:

برنامه دیگری که بواسطه اجرای پیوست مذکور مقرر شده انجام شود، مربوط به آزمایشگاه‌های مواد غذایی است که در این ایام تعطیل نخواهند شد.

وی در ادامه تصریح کرد:

در ایام نوروز، همکاران من برای اینکه شهروندان و مسافران نوروزی از هرگونه بیماری و مشکلی در امان باشند، از آب شرب و غذاهایی  که در بوستان‌ها و مکان‌های مربوط به شهرداری در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، نمونه‌برداری می‌کنند و برای کنترل در اختیار آزمایشگاه‌هایی که به این منظور طراحی شده، قرار می‌دهند، به همین دلیل آزمایشگاه‌های مورد نظر نیز طبق برنامه‌ریزی ابلاغی به فعالیت‌های خود ادامه خواهند داد.

 

*** ادامه فعالیت‌های hse در ایام نوروز

 

دکتر حمید چوبینه در بخش پایانی توضیحات خود پیرامون اجرای پیوست بهداشت و سلامت نوروزی در پایتخت، به ادامه فعالیت‌های مجموعه hse شهرداری تهران در این ایام پرداخت و ضمن تاکید بر اینکه مسائل حوزه HSE تعطیل شدنی نیست و در تمام ایام سال جاری است، اظهار داشت:

در پیوست مذکور، با توجه به اهمیت و ماهیت حوزه HSE  تلاش کردیم، بخشی از کارشناسان و نیروهای این بخش را فعال نگه داریم.

همکاران ما در این بخش، یک بسته آموزشی در حوزه HSE را تهیه و در اختیار شهروندان و همکاران حوزه شهرداری تهران قرار خواهند داد.

همچنین همکاران حوزه HSE، برای روز سیزده بدر یک تیم اضطراری و بازرسی را تشکیل داده‌اند که در آن روز، در بوستان‌ها و اماکن شلوغ حضور خواهند داشت و در صورت لوزم در کنار سایر مسئولان، سازمان‌های مسئول و داوطلبان، به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

 

*** درخواست مدیرعامل شرکت شهر سالم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیر عامل شرکت شهرسالم شهرداری تهران در پایان، ضمن تبریک ایام نوروز و قدردانی از زحمات کلیه همکاران خود در شرکت شهر سالم، از آنها درخواست کرد در اجرای پیوست بهداشت و سلامت نوروزی پایتخت از تمام امکانات و ظرفیت‌های خود استفاده نموده تا نوروزی سراسر شاد و همراه با سلامتی را برای شهروندان و هموطنان خود، بخصوص اعضای محترم خانواده شهرداری به ارمغان بیاورند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید