کد خبر:80777
پ
علی لاریجانی
رئیس مجلس با محکومیت حادثه تروریستی نیوزلند تاکید کرد

لزوم همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی ضمن محکومیت وقوع حادثه تروریستی در شهر کرایست چرچ نیوزلند بر همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی ضمن محکومیت وقوع حادثه تروریستی در شهر کرایست چرچ نیوزلند بر همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، متن پیام علی لاریجانی به شرح زیر است:

«جناب آقای تروور مالارد

رئیس محترم مجلس نمایندگان نیوزیلند

عالیجناب

با کمال تاسف و تاثر از وقوع حادثه تروریستی غیرانسانی در دو مسجد شهر کرایست چرچ و جان باختن و مجروح شدن تعدادی از مردم بی گناه و مسلمانان نمازگزار مطلع شدم.

اینجانب ضمن اعلام انزجار و محکوم نمودن این جنایات هولناک، مراتب همدردی عمیق خود و سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را با جنابعالی، نمایندگان محترم پارلمان، دولت و ملت نیوزیلند ابراز می نمایم.

 

*** هوشیاری و همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم

 

این جنایات بار دیگر لزوم هوشیاری و همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم را یادآوری نموده و تاکیدی بر این واقعیت است که جز با خشکاندن ریشه‌های فکری گروه‌های تروریستی، صلح و آرامش واقعی در هیچ منطقه‌ای از جهان حاصل نخواهد شد.

 

*** ایران؛ قربانی تروریسم

 

جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری که خود قربانی تروریسم بوده و هزینه‌های جانی و مالی زیادی در مبارزه با این پدیده شوم صرف نموده است، آمادگی همفکری و همکاری با همه کشورهای مستقل برای رسیدن به راه حل جامع در مبارزه با تروریسم را دارد.

با اغتنام از فرصت، صحت و سلامت جنابعالی را آرزو نموده و از درگاه خداوند منان برای بازماندگان این حادثه دلخراش صبر جمیل، برای جان باختگان مغفرت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می‌نمایم.

 

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی»

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید