کد خبر:80977
پ
علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی:

حادثه تروریستی نیوزلند مشکوک است/نباید به سادگی از آن گذشت

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکوک بودن حادثه تروریستی نیوزلند ، خواستار روشن شدن ابعاد این حادثه شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکوک بودن حادثه تروریستی نیوزلند ، خواستار روشن شدن ابعاد این حادثه شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس ضمن تبریک ولادت امام جواد (ع) آرزوی سالی پررونق برای ملت ایران کرد و گفت:

لازم می‌دانم از پذیرایی و دقت نظر ملت و دولت دوست و برادر عراق تشکر کنم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سفری که رئیس‌جمهور به کشور عراق داشتند در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و امنیتی گفتگوهایی انجام شد که می‌تواند زمینه ساز همکاری‌های زیارتی و توریستی میان دو کشور باشد. علاوه بر این در زمینه توافقنامه ۱۹۷۵ تصمیمات بسیار ارزشمند و خوبی گرفته شد.

علی لاریجانی ادامه داد: این سفر با دقت نظر و رفتار صمیمانه همراه بود لذا ما از ملت رشید عراق و همچنین دولت عراق و همه احزاب، گروه‌ها و عشایری که در این سفر همکاری داشتند به خصوص آیت الله سیستانی که ملاقات سودمندی با رئیس جمهور کشورمان داشتند کمال تشکر را داریم.

لاریجانی همچنین ابراز امیدواری کرد: وزارت امور خارجه پیگیر انجام توافقات منعقده باشد.

 

*** حادثه تروریستی نیوزلند بسیار هشدار دهنده بود

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود حادثه تروریستی نیوزلند را محکوم کرد و گفت:

به خانواده همه کسانی که در حادثه تروریستی نیوزلند صدمه دیده‌اند، تسلیت می‌گویم.

حادثه تروریستی نیوزلند بسیار هشدار دهنده بود. همه کشورها باید مراقبت‌های امنیتی داشته باشند و ریشه‌های این حوادث تروریستی را بررسی کنند.

این حرکت‌های زیرپوستی تروریستی گاهی ظاهری متفاوت دارند اما ماهیت آن‌ها تروریستی است.

وی با اشاره به مشکوک بودن حادثه تروریستی نیوزلند ادامه داد: در سال‌های اخیر تبلیغ افکار و رفتارهایی در زمینه هراس از مسلمانان و تفکر اسلامی، این نتایج را به همراه دارد.

البته ما به حادثه تروریستی نیوزلند مشکوک هستیم، آیا این حادثه تنها به بهانه اسلام هراسی بوده است یا ناشی از جریان نژادپرستی بوده است؟

یا اینکه پشت صحنه‌های مهمتری داشته است؟ چه دولت‌هایی در این حادثه نقش داشته‌اند؟ باید ابعاد این حادثه مشخص شود.

 

*** بررسی حادثه تروریستی نیوزلند از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و دبیرکل بین‌المجالس اسلامی

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکوک بودن حادثه تروریستی نیوزلند اظهار کرد: ضرورت دارد وزارت امور خارجه از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و دبیرکل بین‌المجالس اسلامی حادثه تروریستی نیوزلند را بررسی و ریشه‌یابی کند.

لاریجانی تاکید کرد: نباید ساده از کنار حادثه تروریستی نیوزلند گذشت.

در این حادثه تروریستی که به صورت وحشیانه‌ای به نمازگزاران در حال عبادت حمله کردند و این جنایت را خلق می‌کنند نباید ساده از کنار آن گذشت گرچه این کشورها اگر درست عمل می‌کردند تروریست‌ها این جرأت را پیدا نمی‌کردند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود از عملکرد نمایندگان و حضور آنها در جلسات کمیسیون‌ها، فراکسیون‌ها و جلسات علنی و غیرعلنی تشکر کرد و گفت:

سال ۹۷ به دلیل شیطنت‌ها و ماجراجویی‌های آمریکایی‌ها در زمینه توافق هسته‌ای تلاطم‌هایی از نظر اقتصادی ایجاد شد لذا بیشتر دغدغه نمایندگان این بود که با حضور در حوزه‌های انتخابیه و گفتگو با مدیران اجرایی استان‌ها و همچنین در سطح ملی مشکلات را کاهش دهند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد:

بعد از خروج آمریکا از برجام ساز و کارهایی برای کنترل مسائل پیش آمده در کشور ایجاد شد که امیدواریم سال آینده سال پرفروغی برای ملت ایران باشد یعنی هم کشور در آرامش بیشتر باشد هم اتحاد ملت قوی‌تر باشد و اشتغال کارآمد برای مردم به ویژه جوانان ایجاد شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید