کد خبر:81053
پ
ظریف
وزیر امور خارجه ایران:

سفرم به قم به FATF ربطی ندارد

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این‌که برای بیان دستاوردهای سفر عراق به قم رفته، ارتباط این سفر با موضوع FATF را تکذیب کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این‌که برای بیان دستاوردهای سفر عراق به قم رفته، ارتباط این سفر با موضوع FATF را تکذیب کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز پس از دیدار با حجت‌الاسلام شهرستانی، نماینده آیت‌الله سیستانی در قم در جمع خبرنگاران عنوان کرد:

سفر اخیر رئیس‌جمهور به عراق سفر بسیار موفقی بود و گره‌هایی بسیار بزرگ در روابط بین ایران و عراق گشوده شد.

محمدجواد ظریف با اشاره به این‌که سفرش به FATF ربطی ندارد، افزود:

این سفر که در پایان سال انجام پذیرفت بسیار با اهمیت بود و یکی از دلایل اصلی سفر بنده به قم، بیان دستاوردهای این سفر به علما و مراجع تقلید است.

همچنین آخرین تحولات سیاسی و دیپلماسی نیز به مراجع گزارش می‌شود.

وزیر امور خارجه با اشاره به این‌که سفرش به FATF ربطی ندارد، بیان کرد:

صدور ویزای رایگان، اتصال راه آهن شلمچه به بصره و لایروبی اروندرود از مباحثی است که سالیان سال به دنبال آن بودیم که در سفر اخیر رئیس‌جمهور به کشور عراق تمامی این موارد به نتیجه رسید؛ حدود ۳۱سال بود که به دنبال لایروبی اروند رود بودیم که خوشبختانه به نتیجه رسید و به زودی اقدامات در این زمینه به انجام می‌رسد.

 

*** ارتباط نداشتن سفر ظریف به قم با موضوع FATF

 

وی ادامه داد: سفر من به قم برای ارائه گزارشات است و ربطی به موضوع FATF ندارد، دو کنوانسیون از FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است و اعضای مجمع بر اساس مصالح کشور در این خصوص تصمیم می‌گیرند.

ظریف صبح امروز به قم سفر کرد و در این سفر با آیات عظام صافی گلپایگانی، نوری همدانی، جوادی آملی، وحید خراسانی، مکارم شیرازی و نماینده آیت‌الله سیستانی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد، دیدارهای محمد جواد ظریف با علما و مراجع تقلید بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همچنین وزیر امور خارجه کشورمان، عصر امروز در شورای اداری استان قم حضور خواهد داشت و در جریان مسائل استان قم قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول