کد خبر:81891
پ
بنادر ایران
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران:

مناطق آزاد مرکز پردازش صادرات هستند

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق آزاد از افزایش ظرفیت بنادر کشور به کمک این بخش خبر داد.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق آزاد از افزایش ظرفیت بنادر کشور به کمک این بخش خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با ابراز خرسندی نسبت به جذب سرمایه گذار در امور بندری و سرمایه گذاری بخش خصوصی درمناطق آزاد ، بیان کرد:

تعدادی از پست اسکله‌های بندرکاسپین این منطقه که در حال بهره برداری است با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اولین بار در بنادر کشور ایجاد شده‌اند و سبب افزایش ظرفیت بنادر با کمک بخش خصوصی شده که نوید بسیار خوبی برای کشور است.

 

*** اهمیت پیوستن ایران به پیمان گمرکی اوراسیا

 

مهدی میراشرفی در ادامه با اشاره اهمیت پیوستن ایران به پیمان گمرکی اوراسیا افزود:

اولویت ما در بحث دریای خزر و نگاه کشور به تجارت، نگاه به کشور های همسایه‌ها است و اورآسیا پیمانی صد درصد گمرکی است که به کشور‌های عضو امکان می‌دهد بدون پرداخت حقوق عوارض همچون کشوری واحد کالاهایشان را با هم مبادله کنند، عضویت ایران در این پیمان می‌تواند شرایط منحصر به فردی را برای تولید و تجارت کشور در مناطق آزاد فراهم کند و منطقه آزاد انزلی و بندر کاسپین با دارا بودن زیرساخت‌های مناسب می‌تواند در این پیمان نقش کلیدی ایفا کند.

 

*** بندرکاسپین؛ یکی از بهترین بنادر دریای خزر

 

میراشرفی خاطرنشان کرد:

گمرک جمهوری اسلامی ایران همه‌ی امکانات خود را بسیج خواهد کرد تا بتواند از همه‌ی ظرفیت این پیمان و نیز بخش خصوصی که در مناطق آزاد وجود دارند و یا در آینده ایجاد می‌شوند استفاده کند.

وی بندرکاسپین را یکی از بهترین بنادر دریای خزر عنوان و ضمن تاکید بر اینکه از مواهب این بندر علاوه بر استان گیلان، کشور می‌تواند بهره مند شود، اظهار کرد:

در شرایط کنونی کشور که سرمایه گذاری بخش خصوصی با مضایقی که بخش دولتی در بحث سرمایه گذاری با آن مواجه است، رو به رو نیست، توجه به این مهم در این منطقه می‌تواند سرعت بیشتری به توسعه بندرکاسپین ببخشد، تا این بندر نقش توسعه‌ای استانی، ملی و حتی فراملی ایفا کند و با تحقق طرح یک کمربند ـ یک راه، در راستای احیای جاده ابریشم که از سوی چینی‌ها در حال پیگیری است و اتصال کریدور شمال ـ جنوب نقش فرا ملی منطقه آزاد انزلی برجسته می‌شود و این امر موجب رشد و ایجاد اشتغال در سطح استان خواهد شد.

 

*** مناطق آزاد ؛ مناطق پردازش صادرات

 

وی مناطق آزاد را مناطق پردازش صادرات عنوان کرد و افزود:

خوشبختانه طی بازدیدی که از منطقه آزاد انزلی داشتیم، شاهدیم که منطقه آزاد انزلی در راستای اجرای این تعاریف و کارکرد‌های بین المللی گام بر می‌دارد و به آن نزدیک می‌شود که با توجه به شرایط فعلی کشور، همسو شدن این مناطق با این تعاریف مسرت بخش است.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران افزود:

با توجه به اینکه مناطق آزاد جهت جذب سرمایه گذار ایجاد شده اند و خارج از قلمرو گمرکی هستند، گمرک در این مناطق بیشترین تسهیلات را ارائه می‌دهد و قوانین مزاحم نیز در اینجا جریان ندارد و در راستای تسهیل تجارت نیز، واردات مواد اولیه، واردات کالا و صادرات کالاهای تولیدی منطقه مشمول تخفیفات ارزش افزوده است و این مناطق محلی مناسب برای واردات کالاها به کشور هستند.

 

*** ظرفیت‎های بندر کاسپین

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این دیدار ظرفیت‎های بندر کاسپین را تشریح و اظهار داشت:

بندر کاسپین با انجام مهندسی ارزش و کاهش هزینه‌ها و با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده است و جزو بنادری است که در آن بخش خصوصی در ایجاد اسکله، سیلو، مخازن سوخت و روغن و انبارهای سر پوشیده سرمایه گذاری کرده است.

 

*** ایجاد نخستین اسکله روغن استان گیلان در بندر کاسپین

 

رضا مسرور با اشاره به ایجاد نخستین اسکله روغن استان گیلان در بندر کاسپین خاطرنشان کرد:

با همکاری گمرک در سال ۹۸ تا کنون ۲ کشتی روغن در این بندر پهلو گیری کرده است و بندر کاسپین با دارا بودن ۲۲ پست اسکله و توان تخلیه و بارگیری ۱۵ میلیون تن کالا در هر شیفت در سال‌‌های آتی نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور خواهد داشت.

مسرور ایجاد کریدور‌های تجاری را گامی مهم در توسعه مراودات تجاری در مناطق آزاد دانست و گفت:

با ایجاد کریدور جدید چین ـ قزاقستان ـ ایران و انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری با دو کشور تا کنون در مدت زمان کوتاه ۶ محموله تجاری از چین به صورت حمل و نقل ترکیبی ریل و کشتی وارد بندر کاسپین شده است و با اتصال ریل به این بندر کالا‌های تجاری به سرعت در داخل کشور و حتی به کشور‌های اروپایی از طریق مرز خوی قابلیت ترانزیت دارد.

 

*** بندر نسل سوم

 

وی در ادامه بندر کاسپین را یک بندر نسل سوم  در مناطق آزاد عنوان و خاطرنشان کرد:

در حال حاضر شهرک صنعتی شماره ۲ این منطقه در پسکرانه بندر کاسپین قرار دارد و شهرک صنعتی شماره ۳ این منطقه نیز با محوریت تولید کالا‌های صادراتی و دانش بنیان در پس کرانه این بندر ایجاد خواهد شد تا مواد اولیه در کوتاه ترین زمان و با کاهش هزینه‌های حمل و نقل وارد مجموعه‌های تولیدی شود و کالاهای تولید شده به سرعت به کشورهای مختلف صادر شود.

 

*** نخستین پارک لجستیک شمال کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه نخستین پارک لجستیک شمال کشور با همکاری وزارت راه و شهرسازی در چارچوب راهبرد اصلی این سازمان یعنی تبدیل شدن به مرکز داد و ستد کالای کشورهای حاشیه دریای خزر در این منطقه ایجاد خواهد شد افزود:

با توجه به وجود شبکه بانکی، بیمه‌ای و بورس منطقه، تفاهم‌نامه‌های منعقد با بخش خصوصی و دولتی کشورهای چین، قزاقستان و روسیه، و ایجاد زیرساخت‌‌های ترانزیتی، منطقه آزاد انزلی در آینده نزدیک به مسیر جدید ترانزیت بین ‌المللی کشور در ارتباط با روسیه، اوراسیا و اروپای شرقی، و شرق آسیا ارتقاء می‌یابد و این پارک به مرکز توسعه فعالیت‌های ترانزیتی و درآمدزایی ارزی کشور همراه با ایجاد اشتغال بیشتر تبدیل خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید