کد خبر:82282
پ
سیل مازندران
مدیرکل بهزیستی مازندران:

اعطای تسهیلات کم‌بهره به سیل‌زدگان مازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران از اعطای تسهیلات کم‌بهره ۲۰ میلیون تومانی به ۳۰۰ خانوار جامعه هدف بهزیستی استان که در سیل اخیر به اشتغال آنان آسیب وارد شد، خبر داد.

مدیرکل بهزیستی مازندران از اعطای تسهیلات کم‌بهره ۲۰ میلیون تومانی به ۳۰۰ خانوار جامعه هدف بهزیستی استان که در سیل اخیر به اشتغال آنان آسیب وارد شد، خبر داد.

 

*** ارائه تسهیلات کم‌بهره ۲۰ میلیون تومانی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل بهزیستی مازندران نیز از ارائه تسهیلات کم‌بهره ۲۰ میلیون تومانی به ۳۰۰ خانوار جامعه هدف بهزیستی استان که در سیل اخیر به اشتغال آنان آسیب وارد شد، خبر داد.

سیدسعید آرام با اشاره به اینکه ۳۰۰ خانوار جامعه هدف بهزیستی در سیل اخیر مازندران دچار آسیب شدند، گفت:

برای رفع مشکل اشتغال این افراد در مجموع ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اعطای تسهیلات کم‌بهره و با تاکید بر اینکه در این مدت بازدیدهای خانه به خانه انجام و نیازهای روزانه این افراد بازرسی شد، افزود:

بیش از ۳ هزار بسته مواد غذایی در اختیار خانواده‌های سیل‌زده تحت پوشش قرار گرفته است.

آرام با اشاره به اعطای تسهیلات کم‌بهره افزود: برای حفظ سلامت و آرامش ایده آل مددجویان سیل‌زده، پوشاک و لوازم بهداشتی و بیش از یک‌هزار وسیله کمک‌ توانبخشی در اختیار خانوارهای آسیب دیده قرار گرفت.

 

*** دغدغه‌ مجموعه بهزیستی در بحران اخیر

 

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مجموعه بهزیستی در بحران اخیر را سرنوشت معلولان و سالمندان برشمرد تا به اماکن امن منتقل شوند، همچنین مرکز میان‌مدت ترک اعتیاد در شهر سیمرغ با خسارت مواجه شد و به همین دلیل مراجعه‌کنندگان این مرکز به قائم‌شهر منتقل شدند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اعطای تسهیلات کم‌بهره گفت: کودکان هدف نیز به واسطه سیل و آبگرفتگی منازلشان از فضای شاد و پرنشاط فاصله گرفتند با تمهیدات اتخاذ شده این نهاد حمایتی با کمک کانون توسعه همیاری از کودک ایجاد شد و کودکان روزانه از این فضا بهره‌مند شدند.

 

*** اشتغال مددجویان سیل زده

 

وی با اشاره به اینکه جهیزیه برخی از نوعروسان که در سیل از بین رفت نیز دوباره آماده شد و سه مورد آن در شهرستان سیمرغ بوده است، به بخش اشتغال مددجویان سیل زده اشاره و بیان کرد: برخی از مددجویانی که اشتغال آنان در حوزه کشاورزی و دامپروری بود و از بین رفت تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اعطای تسهیلات کم‌بهره ادامه داد: پنج میلیون تومان کمک بلاعوض به خانواده هایی که واحدهای مسکونی آنان در سیل خسارت دید، تعلق گرفت و ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان هم تسهیلات ساخت دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات کم‌بهره برای جبران خسارت وارده به لوازم‌التحریر دانش آموزان نیز از تشکیل کمپین خبر داد و گفت:

گروه‌های متشکل از روان شناسان در شهرهای ساری، سیمرغ و میاندورود مشکلات روانشناختی خانواده‌های سیل‌زده را مورد ارزیابی قرار می‌دهند تا از بروز دیگر مشکلات جلوگیری شود.

 

*** عیدی یک میلیون و ۲۰۹ هزار تومانی معلولان ضایعه نخاعی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرکل بهزیستی مازندران در پایان با اشاره به اینکه هزار و ۱۰۰ معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی مازندران هستند گفت:

برای نخستین بار با مشارکت سازمان هلال احمر کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عیدی به معلولان ضایعه نخاعی استان تعلق گرفت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول