کد خبر:82630
پ
ظریف
وزیر امور خارجه ایران:

جمشید مشایخی زندگی خود را وقف هنر مردمی کرده بود

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به این‌که جمشید مشایخی زندگی خود را وقف هنر مردمی کرده، درگذشت وی را به خانواده ایشان و جامعه هنری ایران تسلیت گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به این‌که جمشید مشایخی زندگی خود را وقف هنر مردمی کرده، درگذشت وی را به خانواده ایشان و جامعه هنری ایران تسلیت گفت.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه کشورمان درگذشت مشایخی را به خانواده ایشان و جامعه هنری ایران تسلیت گفت.

 

*** جمشید مشایخی ؛ هنرمند مردمی و محبوب

 

در متن پیام تسلیت محمد جواد ظریف که در فضای مجازی به مناسبت درگذشت این بازیگر پیشکسوت منتشر شده، آمده است:

«خبر درگذشت هنرمند مردمی و محبوب مرحوم استاد جمشید مشایخی موجب تأثر گردید.

این ضایعه بزرگ را به خانواده آن مرحوم، جامعه هنری کشور و مردم شریف و هنرپرور ایران تسلیت گفته، رحمت الهی برای آن فرهیخته ارجمند که عمری را در راه هنر فاخر، متعهد و مردمی سپری کرد از خداوند بزرگ مسألت می‌نمایم.»

این هنرمند ایفاگر نقش‌های ماندگاری در تئاتر و سینما و تلوزیون بوده است که از جمله آنها می‌توان به فیلم‌های «گاو»، «قیصر»، «شازده احتجاب»، «سوته دلان»، «خانه عنکبوت»، «کمال‌الملک»، «گل‌های داودی»، «آوار»، «پدر بزرگ»، «طلسم»، «سرب»، «روز واقعه»، «خانه روی آب»، «یک بوس کوچولو»، «جرم» و «سیزده ۵۹» و مجموعه‌های «هزاردستان»، «داستان‌های مولوی»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی (ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «ستایش» اشاره کرد.

 

*** درگذشت جمشید مشایخی بر اثر کهولت سن و بیماری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جمشید مشایخی ، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون سه شنبه شب ساعت ۲۱ در سن ۸۵ سالگی بر اثر کهولت سن و بیماری در بیمارستان عرفان درگذشت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید