کد خبر:82650
پ
وزیر کشور در همایش استانداران کل کشور
وزیر کشور:

وضعیت گنبد کاووس در شرایط عادی قرار گرفته است

وزیر کشور با اشاره به این‌که به هیچ یک از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان گنبد کاووس خسارت قابل توجهی وارد نشده، از برقراری شرایط عادی در این شهرستان خبر داد.

وزیر کشور با اشاره به این‌که به هیچ یک از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان گنبد کاووس خسارت قابل توجهی وارد نشده، از برقراری شرایط عادی در این شهرستان خبر داد.

 

*** ایجاد وضعیت مطلوب در شهرستان گنبد کاووس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر کشور وضعیت شهرستان گنبد کاووس، اولین شهری  که در معرض آبگرفتگی قرار گرفت را عادی و مطلوب توصیف کرد و گفت:

در اولین روز بحران سیلاب اخیر شاهد آبگرفتگی این شهرستان به میزان ۳۵ درصد کل شهر بودیم، یعنی حدود ۵۰ هزار نفر از ۱۶۰ هزار هموطن ساکن گنبد کاووس در معرض آسیب بودند که با امداد رسانی به موقع و سریع در دو روز اول بخش اعظم آبگرفتگی معابر و منازل مرتفع شد و ارزیابی‌های پس از فروکش کردن سیلاب نشان داد که حدود ۳۵۰۰ واحد مسکونی و تجاری دچار آسیب شده اند که میزان خسارت وارده نیز برآورد شده است.

 

*** تقدیر از مشارکت خیرین

 

عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به اینکه به موازات اقدامات اجرایی بنیاد مسکن برای رفع مشکل سکونت مردم منطقه، مشارکت خیرین نیز قابل تقدیر است، تصریح کرد:

خوشبختانه به هیچ یک از واحدهای صنعتی و تولیدی منطقه خسارت قابل توجهی وارد نشده است و از ۱۳۸خانوار اسکان یافته فقط ۳۵ خانواده همچنان در اسکان موقت هستند که اغلب آنها نیز اتباع غیر ایرانی می‌باشند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر کشور در پایان اظهار کرد: جز در موارد بسیار محدود در حاشیه رودخانه که کماکان آب در سطح بالایی در جریان است و امداد رسانی نیز به صورت مستمر صورت می‌گیرد شهرستان گنبد کاووس از آثار سیلاب پاکسازی شده است.
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول