کد خبر:83031
پ
نوبخت
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

معیشت مردم را با نوسانات ارز گره نخواهیم زد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اولویت کاری این سازمان برای سال ۹۸، بر گره نزدن معیشت مردم با نوسانات ارز تاکید کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اولویت کاری این سازمان برای سال ۹۸، بر گره نزدن معیشت مردم با نوسانات ارز تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اولویت کار این سازمان برای سال ۹۸ اظهار کرد:

با توجه به این که ما با محدودیت منابع و تعداد بالای اهداف و طرح‌های عمرانی و اجتماعی مواجه هستیم قطعا باید تغیراتی در شیوه تخصیص منابع و مصارف ایجاد کنیم.

محمد باقر نوبخت با اشاره به نوسانات ارز افزود: باید بر اساس منشور ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در راستای گام دوم انقلاب اصلاح ساختاری در بودجه صورت بگیرد و ما از این موضوع استقبال خواهیم کرد، به همین جهت یک برنامه ویژه در ۴ سر فصل آماده کرده ایم که بتوانیم به نحو شایسته‌ای این اصلاح را در سال ۹۸ اجرا کنیم.

 

*** درآمدزایی ۲۱ میلیارد دلاری دولت در سال ۹۸

 

نوبخت تصریح کرد: علی‌رغم محدودیت‌های پیش روی دولت پیش بینی می‌شود که در سال جدید ۲۱ میلیارد دلار درآمدزایی خواهیم داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به نوسانات ارز گفت: ما خود را متعهد به اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای تامین مایحتاج مردم با ارز ۴۲۰۰ تومان کرده ایم.

محمد باقر نوبخت ادامه داد: ممکن است گفته شود برخی با دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی مایحتاج مردم را به کشور وارد نکرده و یا بعضا اجناسی را بر مبنای نرخ ارز دولتی به مردم عرضه نکردند، لذا در نظر داریم که خودمان بر مبنای ارز۴۲۰۰ اقدام به واردات محصولات مورد نیاز مردم کرده و به واسطه کالا برگ‌های الکترونیکی و روش‌های دیگر بر اساس اراده مجلس و دولت آن‌ها را بین اقشار جامعه توزیع کنیم.

 

*** گره نزدن مشکلات مردم با نوسانات ارز

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان اظهار کرد: تصمیم ما این است که قیمت و نوسانات ارز را به زندگی مردم و مایحتاج آن‌ها گره نزنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید