کد خبر:83328
پ
مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
مسئول کمیته بانوان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم خبر داد

برگزاری سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان

مسئول کمیته بانوان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در نشست خبری اعلام جزئیات سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌‌المللی قرآن از برگزاری سومین دوره مسابقات بین‌المللی بانوان خبر داد.

مسئول کمیته بانوان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در نشست خبری اعلام جزئیات سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌‌المللی قرآن از برگزاری سومین دوره مسابقات بین‌المللی بانوان خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مسئول کمیته بانوان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز در سخنانی با بیان اینکه امسال سومین دوره مسابقات بین‌المللی بانوان برگزار می‌شود، اظهار داشت:

مسابقات امسال به صورت سه مرحله‌ای برگزار می‌شود. مرحله اول مسابقات به صورت غیر‌حضوری و از طریق فضای مجازی برگزار شد و دو مرحله باقیمانده مسابقات یعنی مراحل نیمه‌نهایی و نهایی آن نیز به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

 

 

*** آغاز سومین دوره مسابقات بین‌المللی بانوان

 

حامده نکوفال در ادامه با بیان اینکه اولین برنامه ما، ۱۹ فروردین‌ماه ۹۸ با جلسه هماهنگی داوران آغاز می‌شود، تصریح کرد:

امسال در خدمت ۱۴ نفر از داوران هستیم که در پنج رشته اصلی تجوید، وقف و ابتدا، حسن حفظ و صوت و لحن به داوری خواهند پرداخت.

همچنین، در هر رشته نیز یک داور ایرانی به همراه یک داور خارجی به قضاوت بین متسابقان می‌پردازند. داوران خارجی مسابقات نیز از کشورهای عراق، افغانستان، کویت، لبنان و بحرین هستند. یک استاد راهنما، سرپرست هیئت داوران و ناظر داوران نیز در مسابقات حضور دارند تا روند داوری به خوبی انجام شود.

 

*** شرکت کنندگان در مسابقه

 

نکوفال اظهار کرد: در بخش بانوان یعنی مجموع بانوان بزرگسال و دانش‌آموزان ابتدا تعداد ۸۹ نفر از ۳۷ کشور جهان ثبت نام کردند. در مرحله حضوری نیز تعداد ۲۱ بزرگسال از ۲۱ کشور و نیز ۱۲ دانش‌آموز بانو از ۱۲ کشور در مسابقات حضور خواهند داشت.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مسابقات بانوان در محل هتل هما در میدان ونک برگزار می‌شود، گفت: همچنین، در کنار برگزاری مسابقات نیز با توجه به اینکه متسابقانی از کشورهای مختلف در جریان مسابقات حضور دارند، برنامه‌های مختلفی مانند برنامه‌های بازدیدی برای ایشان در نظر گرفته‌ایم.

مسئول کمیته بانوان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان در ایران نشان‌دهنده اهتمام جمهوری اسلامی به جایگاه زنان است، افزود: در دوره‌های گذشته برگزاری این مسابقات، شاهد این امر بودیم که بانوان از کشورهای مختلف استقبال فراوانی از برنامه‌های مختلف مسابقات داشتند که اجرای برنامه‌های بازدیدی تأثیر فراوانی در نگاه برخی از ایشان به ایران اسلامی داشت.

 

*** ویژگی‌های منحصر به فرد مسابقات بین‌المللی قرآن کریم

 

نکوفال با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد مسابقات بین‌المللی بانوان جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد:

برگزاری مسابقات مطابق با استانداردهای شرعی، داوری کلیه مراحل مسابقات توسط بانوان، اطلاع‌رسانی ویژه از قوانین مسابقات برای متسابقان از طریق فضای مجازی پیش از ورود به ایران و برگزاری جلسه توجیهی متسابقان پس از ورود به ایران از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد مسابقات بانوان جمهوری اسلامی ایران است.

مسئول کمیته بانوان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در پایان سخنانش تصریح کرد:

ایجاد امکان مشاوره برای شرکت‌کنندگان پیش از تلاوت در مسابقات، رفع اشکال متسابقان توسط استاد راهنما، ارائه کارنامه و ریز نمرات به متسابقان و امکان ارائه تقاضای تجدید نظر برای ایشان نیز از دیگر ویژگی‌های سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان جمهوری اسلامی ایران است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یادآور می‌شود، سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در پنج بخش دانش‌آموزی، بزرگسالان، طلاب، نابینایان و بانوان از ۲۱ تا ۲۴ فروردین‌ماه در محل مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید