کد خبر:83429
پ
سردار هادیانفر
رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد

وجود یک‌ میلیون و ۵۶۰ هزار خودروی فرسوده در کشور

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از وجود یک‌ میلیون و ۵۶۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده و ۹ میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور خبر داد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از وجود یک‌ میلیون و ۵۶۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده و ۹ میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور خبر داد.

 

*** آمار خودروی فرسوده در کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس راهور ناجا صبح دوشنبه در نشست خبری با اشاره به تشریح عملیات و وظایف پلیس در ایام نوروز، اظهار کرد:

شرایط امسال به ویژه در روزهای پایانی سال ۹۷ و ابتدایی سال ۹۸ نسبت به سال‌های گذشته متفاوت بود و به گفته کارشناسان شرایط جوی نسبت به ۱۰۰ سال گذشته سابقه چنین بارش‌هایی نداشته است.

سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به خودروی فرسوده در کشور افزود: همان طور که بخش‌های مختلف کشور وظیفه دارد شرایط را رصد کند، ما هم همانند دستگاه‌های دیگر این وظیفه را داریم اما برای نوروز با اینچنین شرایط غافلگیر شدیم.

 

*** پیش‌بینی‌های پلیس راهنمایی و رانندگی

 

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به پیش‌بینی‌های پلیس راهنمایی و رانندگی گفت:

پیش‌بینی می‌کردیم تعداد سفرها زیاد باشد، مسیرها یک طرفه شود و حتی برخی محورها بسته شود اما از ۲۸ اسفند ۹۷ شرایط جوری دیگری برای ما رقم خورد.

سردار هادیانفر با اشاره به خودروی فرسوده در کشور تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های سریع و عالی یک مدیریت جدیدی را برای این شرایط رقم زدیم و توانستیم خدمات خوبی را به هموطنان ارائه دهیم.

وی با اشاره به اقدامات پلیس راهور در ایام نوروز گفت: اصلی ترین رکن برای اجرا شدن برنامه‌های پلیس راهور، دولت است که از برنامه‌ها حمایت کند و بعد از آن ۴۱ میلیون فردی که گواهینامه دارد.

 

*** تعداد کل افراد گواهینامه دار در کشور

 

سردار هادیانفر تصریح کرد: ۴۱ میلیون ۴۲۳ هزار نفر گواهینامه دارند (در پایه‌های مختلف) که از این تعداد ۲۲ میلیون نفر دارای گواهینامه خودرو هستند و ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دارای گواهینامه موتورسیکلت هستند.

 

*** تعداد خودروی فرسوده در کشور

 

وی گفت: بیش از یک میلیون و ۵۶۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده و از ۱۱ میلیون موتورسیکلت فعال در کشور ۹ میلیون آنها فرسوده است‌.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس راهور در پایان تصریح کرد:

۲ میلیون و ۳۱۶ هزار وسیله نقلیه، آمار وسایل نقلیه اسقاط شده در کشور است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 20 =

کلید مقابل را فعال کنید