کد خبر:83435
پ
وزارت+بهداشت
معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد

پوشش بهداشتی مناطق سیل‌زده ، اولویت نخست وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت در دومین نشست کمیته مدیریت بحران سیل بر پوشش بهداشتی مناطق سیل‌زده ، به عنوان اولویت نخست وزارت بهداشت تاکید کرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در دومین نشست کمیته مدیریت بحران سیل بر پوشش بهداشتی مناطق سیل‌زده ، به عنوان اولویت نخست وزارت بهداشت تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این نشست که با حضور مدیران معاونت بهداشت برگزار شد، دکتر علیرضا رییسی با تشریح ابعاد سیل اخیر اظهار داشت:

پوشش کامل بهداشتی مناطق سیل‌زده اولویت نخست این حوزه است.

 

*** بهداشت محیط، مبارزه با بیماری‌ها و سلامت روان

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به همکاری مستقیم معاونت بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی گلستان، مازندران، لرستان، ایلام، خوزستان، فارس و کرمانشاه در سیل اخیر افزود: معاونت بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مجاور به عنوان دانشگاه‌های معین در حال پشتیبانی و ارائه کمک‌های فنی به مناطق سیل‌زده هستند.

رئیسی با اشاره به پوشش بهداشتی مناطق سیل‌زده گفت: بحث بهداشت محیط، مبارزه با بیماری‌ها و سلامت روان به عنوان اولویت‌های اصلی در این مناطق در حال پیگیری است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به اینکه تاکنون هیچ‌گونه طغیان بیماری واگیر در مناطق سیل‌زده مشاهده نشده، افزود:

در این مدت، واکسیناسیون کودکان زیر ۵ سال برای بیماری فلج اطفال در تمام کمپ ها و محل اسکان موقت هموطنان سیل زده انجام شده که در بعضی از استان ها این اقدام به پایان رسیده و در برخی استان ها نیز مراحل پایانی خود را طی می کند.

 

*** فعالیت کلینیک‌های سیار سلامت دهان و دندان

 

رئیسی رصد و مدیریت موارد احتمالی بیماری‌ها، کنترل بیماری‌های احتمالی منتقله از آب و غذا، فاضلاب و سلامت آب آشامیدنی مناطق سیل‌زده را از اولویت‌های مهم خواند و اظهار داشت: تمامی این موارد با همکاری‌های بین بخشی در این مناطق در حال پیگیری است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به فعالیت کلینیک‌های سیار سلامت دهان و دندان در طرح پوشش بهداشتی مناطق سیل‌زده افزود:

کلینیک‌های سیار تا تثبیت اوضاع در سراسر این مناطق با پشتیبانی استان‌های معین به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در ادامه این نشست، مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت گزارش های تفصیلی خود را ارائه دادند، سپس دکتر محمدعلی دریک، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در تماس تلفنی، آخرین وضعیت مناطق سیل زده استان لرستان و اقدامات معاونت بهداشت دانشگاه را برای حاضرین در این نشست، تشریح کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

کلید مقابل را فعال کنید