کد خبر:83845
پ
نشست هیات دولت
در جلسه هیأت دولت انجام شد

مأموریت رئیس‌جمهور به دستگاه‌ها برای ارائه برنامه‌های رونق تولید

رئیس‌جمهور از دستگاه‌های اجرایی خواست تا برنامه‌های خود را برای رونق تولید به هیأت وزیران ارائه کنند.

رئیس‌جمهور از دستگاه‌های اجرایی خواست تا برنامه‌های خود را برای رونق تولید به هیأت وزیران ارائه کنند.

 

*** ارائه برنامه‌های رونق تولید به هیأت وزیران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس‌جمهور در ابتدای جلسه، با اشاره به تعیین سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال رونق تولید ، کلیه دستگاه‌های اجرایی را مأمور کرد با بهره‌گیری از تجربیات موجود و شناسایی موانع و تنگناها، به منظور رفع موانع، تسهیل فرآیندها و رونق تولید ، برنامه‌های خود را به هیأت وزیران ارائه کنند تا در جلسات آینده مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد.

در ادامه، دستگاه‌های درگیر در موضوع سیل، گزارش ارزیابی‌های خود از مناطق سیل زده را به استحضار اعضای هیأت وزیران رساندند.

همچنین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر در نوروز سال ۱۳۹۸ برای رفاه حال مسافران و گردشگران، به هیأت وزیران ارائه داد.

از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل، می‌توان به جابجایی بیش از پنج میلیون مسافر نوروزی اشاره کرد که از این میزان، یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۱۲۵ نفر از خطوط ریلی استفاده کرده‌اند.

بیشترین سفرهای نوروزی و اقامت تا پایان تعطیلات، مربوط به استان‌های خراسان جنوبی، کرمانشاه، کردستان، همدان، ایلام، سیستان و بلوچستان، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی و لرستان بوده است.

 

*** آیین نوروزگاه در تمامی استان‌های کشور

 

برگزاری آیین نوروزگاه در تمامی استان‌های کشور با اجرای برنامه‌های سنتی، آیینی، موسیقی و بازی‌های محلی و صنایع دستی، اعزام ناظرین عالی ستاد مرکزی به ۳۱ استان کشور در نیمه اول و دوم تعطیلات به منظور حل و رفع مشکلات، اعزام نمایندگان ویژه و ناظران ستاد مرکزی به استان‌های سیل زده، تشکیل ستادهای اسکان اضطراری و استان‌های معین برای اسکان مسافران نوروزی گرفتار در سیل، از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، هیأت وزیران در ادامه، از خدمات امدادی، بهداشتی، انتظامی و قضائی ارائه شده به مردم توسط پایگاه‌های فعال این حوزه‌ها در ایام نوروز تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول