کد خبر:83872
پ
ارتش آمریکا

واکنش فرماندهی ارتش آمریکا به درج نام سنتکام در لیست تروریستی ایران

فرماندهی ارتش آمریکا نسبت به درج نام سنتکام در لیست تروریستی ایران واکنش نشان داد.

فرماندهی ارتش آمریکا نسبت به درج نام سنتکام در لیست تروریستی ایران واکنش نشان داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرماندهی ارتش آمریکا در صفحه رسمی خود در توئیتر تصویری از عبور تفنگداران دریایی تیم ۲۲ ارتش آمریکا منتشر کرده که گویا در حال عبور از تنگه هرمز هستند و به نوعی کوشید تا با این کار به درج نام این نیروها در فهرست تروریستی ایران واکنش نشان دهد.

 

*** گنجاندن سنتکام در فهرست گروه تروریستی

 

گر چه این تصویر همانگونه که در متن توئیت هم آمده، مربوط به ۱۱ مارس ۲۰۱۹ (۲۰ اسفند) است و از سوی تیم ۲۲ تفنگداران دریایی در همان تاریخ منتشر شده اما بازنشر آن از سوی فرماندهی ارتش آمریکا در واقع نوعی واکنش به تصمیم کشورمان در گنجاندن سنتکام در فهرست تروریستی است.

در توضیح این عکس نوشته شده است: «ما همیشه مشغول نظارت هستیم.»

 

 

دولت آمریکا روز دوشنبه ۱۹ فرودین ماه در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه کشورمان نام سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی قرار داد که با پاسخ قاطع جمهوری اسلامی مواجه شد.

 

*** واکنش شورای عالی امنیت ملی ایران به اقدام آمریکا

 

شورای عالی امنیت ملی ایران در واکنش به این اقدام آمریکا و با اشاره به سابقه طولانی فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در غرب آسیا در حمایت از گروه‌های تروریستی، این فرماندهی موسوم به سنتکام را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به گفته وزیر امور خارجه آمریکا تصمیم ترامپ برای قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی آمریکا از ۲۶ فروردین به شکل رسمی به اجرا گذاشته می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید