کد خبر:83823
پ
خرید و فروش ارز

کاهش همزمان قیمت خرید و فروش ارز در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی

صرافی‌های بانکی در راستای کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز را کاهش دادند.

صرافی‌های بانکی در راستای کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز را کاهش دادند.

 

*** کاهش قیمت خرید و فروش ارز در بازار

 

به گزارش خبرگزاری سروش، قیمت دلار که در یکی دو روز گذشته سیر صعودی را طی می‌کرد از عصر دیروز خرید و فروش ارز وارد مدار نزولی شده است و احتمالا بازهم ادامه دارد.

سیر صعودی قیمت‌ها در بازار آزاد موجب شد تا صرافی‌های بانکی، قیمت دلار را تا ۱۴ هزار و ۱۸۰ تومان بالا ببرند.

ولی این قیمت‌ها خیلی در این صرافی‌ها و البته بازار آزاد دوام نداشت. قیمت خرید دلار از مردم در صرافی‌های بانکی عصر دیروز وارد کانال ۱۳ هزار تومان شد و هم اکنون قیمت فروش دلار نیز ۱۳ هزاری شده است.

از صبح امروز همزمان با کاهش قیمت‌ها، قیمت خرید و فروش دلار در صرافی‌های بانکی فعلا در سه مرحله کاهش یافته است.

هم اکنون قیمت فروش دلار در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت خرید دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است.

 

*** افزایش قیمت دلار در بازار آزاد؛ ناشی از جو روانی تحریم سپاه

 

همانطور که در بالا اشاره شد، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد که ناشی از جو روانی تحریم سپاه بود خیلی زود با سیاست‌های بانک مرکزی خنثی شد. همتی همان ساعات اولیه تحریم سپاه از سوی امریکا اعلام کرد که بانک مرکزی در بازار حضور جدی دارد و تاکید کرد:

بانک مرکزی به همراه دولت برنامه‌های خود از جمله دسترسی‌های ارزی پایدار، ایمن و تحریم ناپذیر را با قدرت پیش می‌برد و این اقدام نیز تأثیر پایداری در بازار‌ها ندارد.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، از چند روز پیش مراکزی به پیشواز رفته و با القای جو روانی برای افزایش نرخ ارز، به تدریج عمدتاً خرید و فروش ارز در کانال‌های اعلام نرخ، قیمت‌های بالاتر برای ارز اعلام کردند.

همتی تاکید دارد که بانک مرکزی در بازار ارز حضور جدی دارد و همچون گذشته توصیه‌اش توجه مردم عزیز به ریسک این بازار است. تمامی تلاش بانک مرکزی استمرار پایدار ثبات اقتصادی کشور در این دوره گذار تحریم‌ها و ایجاد بستر مناسب برای رونق تولید و شکوفایی اقتصاد است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سیاست‌های بانک مرکزی در یکی دو روز گذشته که مهمترین آنها، تمدید مهلت استفاده از بسته ارزی تشویقی بانک مرکزی تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۸ و مجوز این بانک به صرافان و بانک‌ها مبنی بر تحویل درهم در دبی و دریافت اسکناس ارزی در تهران است؛ موجب آغاز ریزش قیمت‌ها در بازار ارز شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید