کد خبر:83938
پ
صادرات نفت
مقامات شرکت‌های ژاپنی خبر دادند

بلاتکلیفی پالایشگاه‌های ژاپنی برای واردات نفت ایران

مقامات ژاپنی از بلاتکلیفی پالایشگاه‌های این کشور برای واردات نفت ایران پس از برگزاری آخرین دور مذاکرات آمریکا و ژاپن درباره تحریم‌های ایران، خبر دادند.

مقامات ژاپنی از بلاتکلیفی پالایشگاه‌های این کشور برای واردات نفت ایران پس از برگزاری آخرین دور مذاکرات آمریکا و ژاپن درباره تحریم‌های ایران، خبر دادند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یک مقام ژاپنی به «اس اند پی گلوبال پلاتس» گفت:

پالایشگاه‌های ایدمیتسو، «شل شوآ» و «کاسمو اویل» هنوز درباره واردات نفت ایران تصمیمی نگرفته‌اند اما «فوجی اویل» در صورت تمدید شدن معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه نفت ایران برای توکیو، در نظر دارد نفت ایران را خریداری کند.

 

*** بلاتکلیفی پالایشگاه‌های ژاپنی جهت واردات نفت‌ایران

 

سخنگوی شرکت‌های ایدمیتسو و «شوآ شل» که تحت مبادله سهام در اول آوریل یکپارچه شدند، اظهار کرد: این پالایشگاه‌ها هنوز درباره واردات نفت ایران پس از ماه مه تصمیمی نگرفته‌اند.

«شوآ شل» که خریدار ژاپنی بزرگ نفت ایران است در نتیجه مبادله سهام، به زیرمجموعه ایدمیتسو تبدیل شده است.

اما سخنگوی شرکت «فوجی اویل» اظهار کرد: این شرکت در صورت تمدید شدن معافیت از تحریم‌های آمریکا برای ژاپن، قصد دارد نفت ایران را بر مبنای موردی و بلندمدت خریداری کند.

 

*** شرایط واردات نفت ایران

 

وی در ادامه افزود: واردات نفت ایران به مقرون‌به‌صرفه بودن بشکه‌های نفت و موجود بودن نفتکش‌ها، بیمه کشتیرانی و امکان انجام مبادلات بانکی بستگی دارد.

«فوجی اویل» که یک خریدار ژاپنی بزرگ دیگر نفت ایران است اگر نتواند از ایران نفت وارد کند، خرید از منابع دیگر در آمریکای لاتین و خاورمیانه را مد نظر قرار خواهد داد.

یک مقام «کاسمو اویل» اظهار داشت که این پالایشگاه درباره خرید نفت ایران تصمیم نگرفته و با بررسی دقیق مذاکرات ژاپن و آمریکا درباره تحریم‌ها، گزینه‌ها را بررسی خواهد کرد.

 

*** تمدید معافیت از تحریم‌های آمریکا

 

یک سخنگوی «جی ایکس تی جی نیپون اویل اند انرژی» که بزرگترین پالایشگاه ژاپن است، چهارشنبه اعلام کرد که همچنان از دولت می‌خواهد تمدید معافیت از تحریم‌های آمریکا را تضمین کند زیرا این شرکت ایران را یک منبع مهم تأمین نفت می‌داند.

یک مقام دولت ژاپن اعلام کرد ژاپن و آمریکا پس از برگزاری آخرین دور گفت‌وگوها، به مذاکرات در خصوص تحریم‌های ایران ادامه خواهند داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در آخرین دور گفت‌وگوها که روز دوشنبه در واشنگتن انجام گرفت، طرف ژاپنی اصرار داشت که تحریم‌های آمریکا نباید روی تأمین انرژی ژاپن و فعالیت شرکت‌های ژاپنی تأثیر منفی بگذارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید